Asseco Gdynia wygrywa w derbach Trójmiasta. Ale Trefl Sopot dzielnie walczył [RELACJA + ZDJĘCIA]

Koszykarze Asseco Gdynia zwyciężyli w 24. derbach Trójmiasta w koszykówce Trefl Sopot 77:65. Dla gdynian to trzecia wygrana w sezonie, a dla sopocian trzecia porażka z rzędu w obecnych rozgrywkach.
Faworytem spotkania byli gdynianie, którzy mimo niedoświadczonego składu na początku sezonu Tauron Basket Ligi prezentują wysoką formę. Na drugim biegunie znajdują się natomiast sopocianie, którzy latem stracili czołowych koszykarzy z minionego sezonu, a w ich miejsce nie sprowadzili graczy o takim samym potencjale. Poza tym trener Darius Maskoliunas nie ma komfortu pracy ze wszystkimi swoimi zawodnikami, którzy w ostatnich dniach borykali się z dokuczliwym wirusem.

Odzwierciedleniem formy obu drużyn w tym sezonie była pierwsza połowa spotkania, w której dominowało Asseco, często łatwo odnajdujące drogę w strefę podkoszową sopocian. Ci zaś popełniali sporo prostych błędów w obronie i grali bardzo nieporadnie w ataku, w związku z czym przewaga gdynian rosła z minuty na minutę i po pierwszej kwarcie wynosiła siedem punktów. Kolejne sześć gracze Davida Dedka dołożyli w drugiej kwarcie, w której ton grze Asseco nadawali A.J. Walton na obwodzie i Ovidijus Galdikas pod koszem.

Jak udowodniły to już poprzednie mecze w tym sezonie Trefla, w drugiej połowie sopocianie prezentują się znacznie lepiej. I tak też było w starciu z Asseco. Po przerwie żółto-czarni z impetem ruszyli na rywala i dzięki skuteczności Michała Michalaka i Eimantasa Bendziusa w ciągu kilku minut zniwelowali prowadzenie gdynian i pod koniec trzeciej partii przegrywali tylko jednym punktem. W czwartej kwarcie wszystko wróciło jednak do normy z pierwszej połowy i po wyszumieniu się Trefla do głosu znów doszli gdynianie. Do skutecznych Waltona i Galdikasa dołączył także Filip Matczak, dzięki czemu Asseco odzyskało bezpieczną przewagę i utrzymało ją bez większych kłopotów do końca meczu.

Trefl Sopot - Asseco Gdynia 65:77. Kwarty 11:18, 14:20, 23:14, 17:25

Trefl: Michalak 15 (2), Leończyk 15, Bendzius 12 (3), Vasiliauskas 10, Painter 6 oraz Dutkiewicz 5 (1), Stefański 2, Kemp 0, Włodarczyk 0.

Asseco: Walton 23, Matczak 17 (1), Galdikas 9, Szczotka 9 (2), Radosavljević 1 oraz Parzeński 6, Żołnierewicz 5, Kowalczyk 5, Szymański 2, Grujić 0, Paredes 0.