Dramatyczny mecz w Słupsku. Porażka koszykarzy Asseco po dogrywce

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia przegrali na wyjeździe po dogrywce z Energą Czarnymi Słupsk 83:90. Nie pomogła heroiczna postawa i 30 punktów A.J Waltona, który w końcówce niemal w pojedynkę walczył z rywalami.
Mecz od początku był bardzo zacięty, w pierwszej kwarcie żaden z zespołów nie osiągnął przewagi większej niż cztery punkty. Dopiero w drugiej części gospodarze nieco odskoczyli (36:27 w 13 min), ale gdynianie szybko zniwelowali straty. Do przerwy przegrywali tylko 38:42, a niedługo po wznowieniu gry doprowadzili do remisu (46:46 po rzutach wolnych A.J. Waltona), by za moment nawet wyjść na prowadzenie (48:47 po trafieniu Lazara Radosavljevicia w 15 min).

Przez całą trzecią kwartę w hali Gryfia trwała walka na całego, raz prowadzili jedni, raz drudzy. W zespole z Gdyni najbardziej widoczny był Walton, niezłe zmiany dali też rezerwowi - wspomniany Radosavljević oraz Sebastian Kowalczyk. Przed decydującą kwartą minimalnie z przodu było Asseco (58:56), ale ostatnią część lepiej zaczęli słupszczanie, którzy wyszli na prowadzenie 65:60, a w 35. minucie 71:63. Jednak goście jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat i niespełna 2 min później po rzucie niezawodnego Waltona był remis 71:71. Kontra Czarnych była zabójcza - siedem punktów z rzędu i prowadzenie 78:71 na 100 sekund przed końcem. Emocje trwały jednak nadal. Po trafieniach Ovidijusa Galdikasa i Waltona przewaga gospodarzy zmalała do dwóch punktów (78:76). Za chwilę niesamowity Walton przechwycił piłkę i został sfaulowany przez Williama Franklina. Celne rzuty wolne Amerykanina i remis 78:78 na siedem sekund przed końcem! Niecelny rzut w ostatniej akcji Jarosława Mokrosa oznaczał dogrywkę.

W niej Czarni po 2,5 min objęli prowadzenie 81:78, ale rzutem za trzy odpowiedział rzecz jasna Walton. Jednak na kolejne siedem punktów z rzędu słupszczan, ani Amerykanin, ani jego koledzy nie znaleźli już odpowiedzi. Ostatecznie gospodarze wygrali mecz 90:83

Energa Czarni Słupsk - Asseco Gdynia 90:83

Kwarty: 26:24, 16:14, 14:20, 22:20, d. 12:5.

Energa Czarni: Shiloh 20 (1), Franklin 14 (2), Mokros 14 (3), Eziukwu 12, Gruszecki 11 (1), oraz Nowakowski 8 (2), Borowski 8 (2), Seweryn 3 (1), Śnieg 0, Trajkovski 0.

Asseco: Walton 30 (3), Galdikas 12, Matczak 11 (1), Szczotka 6 (1), Parzeński 3 (1) oraz Radosavljević 9 (1), Kowalczyk 9 (1), Żołnierewicz 3.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?