Asseco bez szans w Zgorzelcu. Komplet zwycięstw mistrzów Polski

Nie było niespodzianki w meczu PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia. Kroczący w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa mistrzowie Polski nie dali żadnych szans drużynie trenera Davida Dedka, w której - co ciekawe - aż czterech zawodników zakończyło spotkanie z dwucyfrową zdobyczą punktową.
Gdynianie na początku meczu postawili się rywalowi. Podjęli walkę z faworytem do mistrzostwa Polski na tyle, że po dwóch skutecznych akcjach Ovidijusa Galdiksa Asseco prowadziło nawet 12:7, potem jeszcze 21:16. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali ostatecznie dwoma punktami i od tego czasu tylko powiększali przewagę. W pewnym momencie Turów miał już 24 punktów więcej od gdynian (60:36). Po trzech kwartach było pewne, że Turów wygra ten mecz. Jedyną niewiadomą stanowił rozmiar zwycięstwa. Czwartą kwartę, gdy zespół ze Zgorzelca nieco spuścił z tonu, gracze Dedka wygrali 28:23. Czterech koszykarzy Asseco (Galdikas, Filip Matczak, Przemysław Frasunkiewicz, A.J. Walton) zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 101:85

Turów: Kulig 19 (2), Wright 15 (1), Chyliński 15 (5), Collins 10 (1), Jaramaz 10 (2), Wiśniewski 9 (1), Moldoveanu 8 (1), Zigeranović 8, Dylewicz 3 (1), Taylor 2, Gospodarek 2, Karolak 0.

Asseco: Galdikas 20, Walton 12, Frasunkiewicz 11 (2), Matczak 10 (1), Szczotka 8, Kowalczyk 7 (1), Żołnierewicz 6, Radosavljević 5, Parzeński 4, Szymański 2.