Koncertowa gra koszykarzy Asseco. Zmiażdżony Anwil, pękła setka

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia rozbili Anwil Włocławek aż 100:65.
Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej kwarcie wygranej przez gdynian aż 28:10. W drugiej części gry gospodarze jeszcze powiększyli przewagę, a w ich szeregach już tradycyjnie bardzo dobrze spisywali się A.J. Walton oraz Ovidijus Galdikas (w całym meczu 15 zbiórek i sześć bloków). Na przerwę Asseco schodziło z przewagą aż 25 punktów (55:30).

W tej sytuacji druga połowa była tylko formalnością. Gdynianie spokojnie kontrolowali przebieg meczu i dobijali bezradnych gości. W czwartej kwarcie przewaga sięgnęła 30 punktów i emocje na trybunach wzbudzała już tylko pogoń gdynian za setką. W ostatnich sekundach do ekstazy doprowadził kibiców Przemysław Żołnierewicz, który efektownym wsadem ustalił wynik spotkania na 100:65.

Asseco Gdynia - Anwil Włocławek 100:65

Kwarty: 28:10, 27:20, 17:20, 28:15

Asseco: Walton 22 (3), Frasunkiewicz 15 (3), Szczotka 13 (1), Matczak 13 (2), Galdikas 8 oraz Kowalczyk 11 (2), Żołnierewicz 6, Radosavljević 6, Parzeński 4, Szymański 2, Paredes 0, Czerlonko 0.

Anwil: Simon 23 (2), Surmacz 12 (2), Wysocki 8, Crosariol 3, Vaughn 0 oraz Witliński 7, Hajrić 6, Eitutavicius 4, Raczyński 2, Krajniewski 0, Jankowski 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?