David Dedek: Przegraliśmy przez słabą skuteczność w rzutach za trzy

Po serii trzech kolejnych zwycięstw na własnym parkiecie, koszykarze Asseco minimalnie przegrali w Szczecinie z King Wilkami Morskimi, ale nadal zajmują 6. miejsce w tabeli. - Nie byliśmy w stanie trafić z otwartych pozycji z obwodu. Mieliśmy słabą skuteczność w rzutach za trzy punkty. To element, który nas kosztował utratę zwycięstwa - powiedział David Dedek, trener gdyńskiej drużyny.
Przeciwko Wilkom Morskim gdynianie nie pokazali atutów z poprzednich meczów, kiedy w efektownym stylu odprawili z kwitkiem Śląsk Wrocław, AZS Koszalin oraz Anwil Włocławek.

- Zaczęliśmy mecz w trochę wolnym tempie. W pierwszej połowie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zdobycie wielu punktów z pola trzech sekund. Przez to później było ciężko odnieść zwycięstwo - mówił trener Dedek.

W Szczecinie jego podopieczni nie potwierdzili też wysokiej dyspozycji rzutowej z meczów u siebie.

- Zebraliśmy 17 piłek w ataku, ale naszym problemem była skuteczność. Nie byliśmy w stanie trafić z otwartych pozycji z obwodu. Mieliśmy słabą skuteczność w rzutach za trzy punkty. To element, który nas kosztował utratę zwycięstwa - dodał szkoleniowiec Asseco.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?