Koszykarskie derby Trójmiasta dla Asseco. Świetny Matczak [RELACJA+ZDJĘCIA]

Koszykarze Asseco Gdynia po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi w derbach Trójmiasta. Po wygranej w Sopocie 77:65, tym razem we własnej hali pokonali Trefla 89:81.
Mecz od początku był pod kontrolą gospodarzy, którzy w całym spotkaniu przegrywali tylko dwa razy: 0:1 w 33. sekundzie oraz 21:22 w 13. min. Poza tym gdynianie cały czas utrzymywali przewagę. Początkowo niewielką (kręcącą się wokół 5-8 punktów), z czasem coraz większą (55:39 w 27. min).

W wyrównanym zespole Asseco skutecznością imponowali Filip Matczak oraz Ovidijus Galdikas, solidnie grali Lazar Radosavljević i Przemysław Frasunkiewicz, swoje robił też A.J. Walton. Z kolei w drużynie Trefla poziom trzymali właściwie tylko Paweł Leończyk oraz Tautvydas Lydeka, z czasem dołączył do nich debiutujący Bojan Popović. Jednak niemal wszyscy ich koledzy mieli ogromne problemy z trafianiem do kosza. Po trzech kwartach wręcz wstydliwą skuteczność rzutów z gry mieli Michał Michalak (1/8, 12 proc.), Eimantas Bendżius (2/9, 22 proc.), a taki Willie Kemp przestrzelił wszystkie sześć rzutów. Nic dziwnego, że po 30 min było 61:45 dla Asseco.

W ostatniej kwarcie sopocianie wreszcie zerwali się do walki, rzucili w niej aż 36 punktów, ale strat odrobić im się nie udało. Mało tego nawet nie zbliżyli się do gdynian, którzy spokojnie dowieźli do końca zasłużone zwycięstwo. Ostatecznie Asseco wygrało 89:81. Najlepszym zawodnikiem meczu był obrońca gospodarzy Matczak, który zdobył 23 punkty przy fantastycznej skuteczności 87 proc. rzutów z gry! Trafił siedem z ośmiu rzutów, w tym wszystkie trzy za trzy punkty. Ponadto był bezbłędny z linii rzutów wolnych (6/6) i dołożył siedem zbiórek oraz cztery przechwyty.

Asseco Gdynia - Trefl Sopot 89:81

Kwarty: 20:18, 18:11, 23:16, 28:36

Asseco: Matczak 23 (3), Walton 23, Galdikas 13, Frasunkiewicz 8 (2), Szczotka 7 oraz Radosavljević 8 (1), Szymański 2, Kowalczyk 2, Parzeński 2, Żołnierewicz 1

Trefl: Lydeka 17, Leończyk 14, Vasiliauskas 13 (3), Michalak 12 (2), Bendżius 4 oraz Popović 16 (2), Dutkiewicz 3 (1), Stefański 2, Kemp 0, Kulka 0, Dzierżak 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?