Zwycięstwo koszykarzy Asseco w Toruniu [RELACJA + ZDJĘCIA]

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia wygrali w Toruniu z tamtejszym Polskim Cukrem 83:79.
O zwycięstwie Asseco, już czwartym w tym sezonie (w piątym meczu), zadecydowały świetne w wykonaniu gdyńskich koszykarzy druga i trzecia kwarta. Goście wygrali je w sumie 52:31, dzięki czemu po 30 minutach prowadzili 66:54. W ostatniej części gry gospodarze jeszcze walczyli, z każdą minutą zbliżali się do rywala, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Asseco 83:79.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gdyńskiego zespołu był Amerykanin Anthony Hickey, który do 25 punktów dołożył pięć asyst. Kolejny dobry mecz zaliczył też Filip Matczak, który 14 ze swoich 17 punktów zdobył w przełomowej drugiej kwarcie.

Polski Cukier Toruń - Asseco Gdynia 79:83

Kwarty: 23:14, 15:27, 16:25, 25:17

Polski Cukier: Gibson 22 (1), Wiśniewski 13 (1), Milosević 7, Kornijenko 7 (1), Michalak 3 (1) oraz Cummings 18 (4), Sulima 6, Perka 2, Michalski 1, Bochno 0.

Asseco: Hickey 25 (1), Matczak 17 (3), Frasunkiewicz 11 (3), Żołnierewicz 8, Parzeński 6 oraz Szczotka 10, Kowalczyk 4, Kaplanović 2, Czerlonko 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?