Znakomita pogoń Asseco w Ostrowie Wielkopolskim. Szóste zwycięstwo w sezonie gdynian

Dwanaście punktów straty z pierwszej połowy odrobili po przerwie koszykarze Asseco Gdynia i ostatecznie pokonali w Ostrowie Wielkopolskim miejscowy zespół Stali 81:72. Po przerwie podopieczni Tane Spaseva zagrali wręcz koncertowo, choć w samej końcówce nie uniknęli niepotrzebnej nerwówki.

Polub nas na Facebooku

Asseco do wygranej poprowadził Przemysław Frasunkiewicz, zdobywca dwudziestu trzech punktów, do których dołożył trzy zbiórki i pięć asyst. Bliski triple-double był z kolei Filip Matczak. Generalnie cały gdyński zespół zagrał bardzo dobrze, oczywiście wyłączając pierwszą połowę, bo ta pozostawiała wiele do życzenia.

Po przerwie gospodarze nie mogli poradzić sobie ze świetnie spisującą się defensywą gdynian, która nie pozwalała już rywalom na wiele. Decydująca dla losów meczu była trzecia kwarta, którą gdynianie wygrali różnicą czternastu punktów. To szósta wygrana Asseco w tym sezonie.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia 72:81

Kwarty: 22:19, 25:16, 10:24, 15:22

Stal: Ochońko 2, Wangmene 7, Sroka 11, Żurawski 5, Zębski 8, Millage 17, Delaney 13, Kaczmarzyk 9

Asseco: Hickey 10, Kowalczyk 10, Matczak 16, Kaplanović 3, Czerlonko 3, Frasunkiewicz 23, Morozow 0, Szczotka 4, Parzeński 12

TRENER ASSECO TANE SPASEV: JESTEM MENTOREM, A CHCIAŁBYM BYĆ DYKTATOREM