Koszykarze Asseco zmiażdżeni przez mistrza Polski. Różnica 43 punktów!

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi zespół Asseco Gdynia został rozgromiony na wyjeździe przez Stelmet Zielona Góra. Mistrz Polski wygrał aż 100:57.
Koszykarze z Gdyni zaczęli spotkanie bez kompleksów i przez początkowe minuty prowadzili z faworytem wyrównaną walkę. Po rzucie Przemysława Żołnierewicza goście prowadzili 8:5 (3 min), a na koniec pierwszej kwarty mieli punkt przewagi (16:15).

Jednak posiadający dużo szerszy skład Stelmet już w drugiej kwarcie przesądził losy meczu. Mistrz Polski przejechał się po gościach niczym walec, wygrywając tę część gry aż 33:10! Dla zespołu z Zielonej Góry 22 punkty rzucili w tym czasie nominalni rezerwowi (wśród nich m.in. Amerykanin Dee Dost, Czarnogórzec Nemanja Djurisić, Przemysław Zamojski czy Adam Hrycaniuk), natomiast zmiennicy z Gdyni skończyli pierwszą połowę z dorobkiem raptem czterech punktów. To również pokazuje różnicę potencjału obu drużyn.

Po 20 minutach było więc 48:26 dla Stelmetu i oczywistym stało się, że druga połowa będzie już tylko formalnością. Gospodarze z uśmiechem na ustach powiększali przewagę, a koszykarze Asseco marzyli tylko, aby mecz jak najszybciej dobiegł końca. Demolka trwała także w trzeciej kwarcie (30:14) i dopiero w ostatnich 10 minut mistrzowie Polski okazali rywalom trochę przedświątecznego miłosierdzia wygrywając tę część meczu "zaledwie" 22:17. To jednak wystarczyło Stelmetowi, żeby osiągnąć granicę 100 punktów.

To nie koniec tegorocznych występów trójmiejskich zespołów w TBL. Asseco 27 grudnia podejmie w Gdynia Arena zespół King Wilki Morskie Szczecin (godz. 20), natomiast 30 grudnia zmierzy się na wyjeździe z Polpharmą Starogard (godz. 18).

Z kolei Trefl Sopot 27 grudnia zagra we Włocławku z Anwilem (godz. 16), a 30 grudnia w Hali 100-lecia Sopotu zmierzy się z Rosą Radom (godz. 18.30).

Stelmet Zielona Góra - Asseco Gdynia 100:57

Kwarty: 15:16, 33:10, 30:14, 22:17

Stelmet: Mateusz Ponitka 11 (2), Moldoveanu 10 (2), Borovnjak 7, Koszarek 4, Reynolds 2 oraz Zamojski 15 (3), Szewczyk 13, Bost 11 (3), Gruszecki 11 (1), Djurisić 9 (1), Marcel Ponitka 5 (1), Hrycaniuk 2.

Asseco: Szczotka 10 (2), Matczak 10, Żołnierewicz 9 (1) Parzeński 9 (1), Hickey 2 oraz Czerlonko 6, Ahmedović 6, Kowalczyk 3 (1), Kaplanović 2, Morozow 0, Kobylinskij 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?