Koszykarze Asseco po zaciętym meczu pokonali Wilki Morskie

W kolejnym spotkaniu Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia pokonali we własnej hali King Wilki Morskie Szczecin 71:65. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Anthony Hickey.
W pierwszej kwarcie oba zespoły zdobywały punkty seriami. Początek meczu należał do Asseco, które po dwóch trafieniach Hickeya prowadziło 10:4. Jednak goście błyskawicznie odrobili straty, w nieco ponad minutę zdobyli dziewięć kolejnych punktów i prowadzili 13:10. Za chwilę sami stracili sześć punktów z rzędu i po pierwszych 10 minutach to gdynianie byli z przodu (16:13).

Dopiero w drugiej ćwiartce rozgorzała prawdziwa walka punkt za punkt. Raz prowadzili jedni raz drudzy. Górą z tej wymiany ciosów wyszli goście, którzy zeszli do szatni prowadząc 32:29.

Niesamowita batalia trwała również w trzeciej kwarcie. Co prawda po celnym rzucie wolnym Łukasza Majewskiego Wilki Morskie prowadziły w 24 min 41:34, jednak po błyskawicznym festiwalu "trójek" (trzy w ciągu 54 sekund!) gdynianie momentalnie odzyskali prowadzenie (43:41). Potem za trzy trafił jeszcze Przemysław Frasunkiewicz, dwie dobre akcje zaliczył Hickey, ale goście nie pozostawali dłużni i po trzeciej kwarcie było tylko 50:48 dla Asseco.

Mecz niemal do ostatnich sekund był niesamowicie emocjonujący. Na 4,5 minuty przed końcem po trafieniu za trzy Michała Nowakowskiego goście doprowadzili do remisu 59:59. Potem cztery punkty z rzędu zdobyli gdynianie, ale kolejną "trójką" odpowiedział Paweł Kikowski (63:62). Kiedy Asseco po trafieniach Hickeya oraz Piotra Szczotki znów nieco odskoczyło (67:62 w 40 min), jeszcze raz zza łuku trafił Michał Nowakowski (67:65 na 13 sekund przed końcem), ale na odrobienie wszystkich strat nie starczyło gościom czas. Ostatecznie gdynianie wygrali 71:65.

Asseco Gdynia - King Wilki Morskie Szczecin 71:65

Kwarty: 16:13, 13:19, 21:16, 21:17

Asseco: Hickey 23 (3), Żołnierewicz 14 (1), Parzeński 9, Frasunkiewicz 5 (1), Matczak 0 oraz Kowalczyk 11 (3), Szczotka 5, Kaplanović 4, Czerlonko 0.

King Wilki Morskie: Leończyk 10 (1), Lucious 9 (1), Nikolić 7, Majewski 1, Garbacz 0 oraz Kikowski 15 (2), Gaines 10, Michał Nowakowski 8 (2), Marcin Nowakowski 3 (1), Aiken 2, Brown 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?