Koszykarze Asseco lepsi od czerwonej latarni tabeli

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi zespół Asseco Gdynia pokonał na wyjeździe ostatni zespół w tabeli Start Lublin 80:69.
Zwycięstwo gości przez większość meczu nie było zagrożone, choć po pierwszej kwarcie zapachniało niespodzianką, gdyż Start prowadził 24:17. Jednak drugie 10 minut zdecydowanie należało do gdynian, którzy przede wszystkim wzmocnili defensywę (tylko siedem straconych punktów, z czego raptem cztery z gry!) i na przerwę schodzili będąc siedem punktów z przodu (38:31).

Po przerwie koszykarze Asseco kontrolowali przebieg gry i choć znów dali się zaskoczyć tuż po wyjściu z szatni (39:38 dla Startu w 23 min), to jednak szybko opanowali sytuację. Na koniec trzeciej kwarty odskoczyli na 10 punktów (59:49) i tą przewagę pielęgnowali już do końca meczu wygrywając ostatecznie 80:69. Bohaterem meczu był Filip Matczak, który zdobył 25 pkt, mając świetną skuteczność rzutów z gry - 69,2 proc!

Start Lublin - Asseco Gdynia 69:80

Kwarty: 24:17, 7:21, 18:21, 20:21

Start: Małecki 17 (3), Salamonik 16 (2), Jeftić 11, Popović 9 (1), Kelogg 9 (1) oraz Trojan 4, Grzeliński 2, Czujkowski 1, Poole 0, Ciechociński 0.

Asseco: Matczak 25 (5), Frasunkiewicz 13 (4), Żołnierewicz 7, Parzeński 5, Hickey 4 oraz Szczotka 9 (2), Kowalczyk 9 (3), Kaplanović 8, Jankowski 0, Konopatzki 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?