Porażka koszykarzy Asseco w ważnym meczu. Byli wyraźnie gorsi

Koszykarze Asseco Gdynia przegrali w istotnym dla układu tabeli meczu z AZS-em Koszalin aż 65:83. Rywal był wyraźnie lepszy.
Solidarnie z Treflem Sopot swoje spotkanie przegrali również koszykarze Asseco Gdynia. Ulegli w Koszalinie z miejscowym AZS-em 65:83. Jeszcze w pierwszej kwarcie gdynianie zagrali jak równy z równym, dopiero z czasem przeciwnik zaczął powoli uciekać.

Gospodarze w drugiej i trzeciej kwarcie zyskali łącznie osiem punktów przewagi i, doliczając do tego dwa z pierwszej kwarty, mieli komfortową sytuację przed ostatnimi dziesięcioma minutami. W nich jednak zaprezentowali się najlepiej. Gdynianie nie byli w stanie odrobić strat. Ba, przewaga koszalinian ciągle rosła i ci zasłużenie wygrali 83:65.

Porażka jest tym istotna, bowiem AZS jest bezpośrednim rywalem Asseco w walce o play-offy.

AZS: Nowakowski (6 punktów), Śpica, Gliddon (20), Dąbrowski, Wadowski (7), Witliński (8), Pechacek (15), Łukasiak, Walton (5), Mielczarek (22).

Asseco: Hickey (9), Konopatzki, Kowalczyk (11), Matczak (9), Żołnierewicz (5), Jankowski, Kaplanović (2), Czerlonko, Frasunkiewicz (9), Morozow (3), Szczotka (7), Parzeński (10).