Niespodziewana porażka koszykarzy Asseco

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia w słabym stylu ulegli na własnym parkiecie zajmującemu 14. miejsce w tabeli Śląskowi Wrocław 79:89. To może być bardzo kosztowna przegrana w kontekście walki o play-off.
O porażce gdynian w dużej mierze zadecydowała niewytłumaczalna zapaść, która miała miejsce w pierwszej kwarcie. Od stanu 5:2 w 4 min, gospodarze przegrali końcówkę tej części gry aż 2:20! W tym czasie trafili tylko jeden z dziewięciu rzutów i zaliczyli aż pięć strat, w tym trzy z rzędu w ciągu zaledwie 45 sekund.

Ta kilkuminutowa katastrofa odcisnęła nieodwracalne piętno na dalszy przebieg meczu. Koszykarze Asseco starali się co prawda wrócić do równowagi i nawet podjęli próbę pościgu za gośćmi. Jednak kiedy po celnej "trójce" Piotra Szczotki zbliżyli się na 11 punktów (19:30 w 16 min) znów dopadł ich koszykarski analfabetyzm wtórny i kolejny fragment przegrali 3:16. W tym momencie Śląsk prowadził 46:22 i choć do końca meczu pozostawało jeszcze ponad 20 minut, stało się jasne, że gdynianie stracili szansę na zwycięstwo.

Nie mogło być inaczej skoro tak naprawdę walkę z rywalami podjęli tylko Filip Matczak, Anthony Hickey oraz Szczotka (w sumie zdobyli 63 z 79 punktów całego zespołu). Pozostali koszykarze byli niczym statyści w niemym kinie. Tylko podziwiali jak grający praktycznie szóstką zawodników Śląsk bez większego problemu broni wywalczonej w pierwszej połowie przewagi. Co prawda w ostatniej minucie dzięki heroicznej postawie Matczaka i Hickey'a gospodarze zbliżyli się na sześć punktów (77:83), ale na odrobienie wszystkich strat było już zdecydowanie za późno.

Asseco Gdynia - Śląsk Wrocław 79:89

Kwarty: 7:22, 20:24, 21:20, 31:23

Asseco: Matczak 25 (2), Hickey 24 (5), Żołnierewicz 5, Parzeński 4, Frasunkiewicz 0 oraz Szczotka 14 (1), Kowalczyk 7 (2), Jankowski 0, Kaplanović 0, Kołodziej 0.

Śląsk: Ikovlev 21 (2), Kowalenko 18 (1), Jarmakowicz 17 (1), Han 13 (4), Jankowski 7 oraz Chanas 13 (1), Kulon 0, Pruefer 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?