Koszykarze Asseco wygrali ważny mecz i wciąż są w grze o play-off

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o play-off odnieśli koszykarze Asseco. Gdynianie we własnej hali pokonali Slam Stal Ostrów Wlkp. 89:68.
Ostrowianie w wypadku zwycięstwa w Gdyni mogli jeszcze myśleć o pierwszej "8" i postawili gospodarzom bardzo trudne warunki. Przez trzy kwarty walczyli z nimi jak równy z równym i po 30 minutach nawet prowadzili 62:61.

Jednak ostatnia część meczu była popisem koszykarzy Asseco. Prowadzeni przez Anthony'ego Hickey'a i Przemysława Żołnierewicza gdynianie wygrali ją aż 28:6 i całe spotkanie 89:68.

Dzięki temu zwycięstwu Asseco wróciło na 8. miejsce w tabeli (ma tyle sami zwycięstw co Turów Zgorzelec, ale jedną porażkę mniej). Do rozegrania ma jeszcze pięć meczów: z King Wilki Morskie Szczecin (wyjazd), Polpharmą Starogard (dom), Energa Czarnymi Słupsk (wyjazd), Stelmetem Zielona Góra (dom) oraz Siarką Tarnobrzeg (dom).

Asseco Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 89:68

Kwarty: 22:26, 18:20, 21:16, 28:6

Asseco: Żołnierewicz 22 (1), Hickey 18 (2), Matczak 18 (2), Frasunkiewicz 15 (3), Parzeński 3 oraz Kowalczyk 7 (2), Kaplanović 6, Szczotka 0, Frąckiewicz 0.

BM Slam Stal: Millage 18 (1), Nikołow 16 (3), Wangmene 4, Zębski 3 (1), Suliński 0 oraz Ochońko 11 (2), Sroka 11 (2), Żurawski 3, Kaczmarzyk 2, Delaney 0.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?