Niesamowita strzelanina w Szczecinie. Koszykarze Asseco lepsi od "Króli"

Koszykarze Asseco Gdynia po szalonym meczu pokonali na wyjeździe King Wilki Morskie Szczecin 106:100. To pierwszy mecz w obecnym sezonie Tauron Basket Ligi, w którym oba zespoły osiągnęły trzycyfrowy wynik. W drużynie gości aż sześciu zawodników zdobyło więcej niż 10 punktów.
Spotkanie zaczęło się od prawdziwej strzelaniny i... tak już zostało do końca. W pierwszej kwarcie zespoły zdobyły w sumie aż 57 punktów, a ponieważ w dalszej części meczu nie spuściły z tonu, oba osiągnęły granicę 100 punktów! W obecnym sezonie Tauron Basket Ligi takiego przypadku jeszcze nie było.

W grze zdominowanej przez ofensywę od drugiej kwarty zdecydowanie lepiej odnaleźli się gdynianie (pierwszą przegrali 25:32), głównie za sprawą skutecznych Anthony'ego Hickey'a, Filipa Matczaka oraz Przemysława Frasunkiewicza. Chociaż ich koledzy zbytnio im nie ustępowali i w sumie aż sześciu koszykarzy Asseco zdobyło więcej niż 10 punktów.

W 32 minucie po rzucie Matczaka goście odskoczyli na dziesięć punktów (85:75) i choć szczecinianie kilka razy mocno się do nich zbliżyli (w 36 minucie nawet na jeden punkt - 88:89), odebrać zwycięstwa już sobie nie dali.

Ostatecznie Asseco wygrało 106:100 i znacznie zwiększyło swoje szanse na awans do play-off.

King Wilki Morskie Szczecin - Asseco Gdynia 100:106

Kwarty: 32:25, 20:23, 21:30, 27:28

King Wilki Morskie: Majewski 16 (4), Gaines 16 (2), Leończyk 13 (1), Robinson 7, Galdikas 6 oraz Kikowski 21 (5), Brown 10 (2), Aiken 9, Nowakowski 2, Majcherek 0, Garbacz 0

Asseco: Hickey 30 (7), Matczak 19 (3), Frasunkiewicz 17 (3), Żołnierewicz 14, Parzeński 12 oraz Kowalczyk 13 (2), Szczotka 1, Kaplanović 0, Czerlonko 0

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?