Koszykarze Asseco zmiażdżeni w Słupsku

Kompromitującej porażki z Energa Czarnymi doznali w Słupsku koszykarze Asseco, ale w sobotę i tak znacznie przybliżyli się do play-off. A to za sprawą porażki Turowa Zgorzelec, bezpośredniego rywala gdynian w walce o pierwszą ?8?.
O spotkanie w Słupsku, dla dobra gdyńskich koszykarzy, nie ma sensu specjalnie się rozwodzić. To była po prostu demolka. Czarni już w pierwszej kwarcie rzucili 35 punktów i praktycznie przesądzili losy spotkania. A gdyby ktoś miał wątpliwości czy równie skuteczni potrafią być pod własnym koszem to w trzeciej kwarcie dali popis w defensywie, dając sobie rzucić zaledwie sześć punktów! W międzyczasie konsekwentnie powiększali przewagę, która ostatecznie wyniosła aż 43 punkty. Wisienką na torcie było przekroczenia granicy 100 punktów. Dla gdynian to drugi przypadek w trzech ostatnich meczach kiedy dają sobie rzucić "setkę". Tyle, że w Szczecinie, w meczu z King Wilkami Morskimi, sami rzucili aż 106 punktów (wygrali 106:100). W Słupsku nie dobrnęli nawet do 60.

Pocieszeniem po tej słupskiej katastrofie może być dla koszykarzy z Gdyni wynik meczu w Zielonej Górze, gdzie mistrz Polski Stelmet bez problemu pokonał Turów Zgorzelec 83:64. To oznacza, że Asseco jest już bardzo blisko awansu do play-off. Sytuacja w tabeli jest w tej chwili taka, że wystarczy im do tego choć jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach (oba grają u siebie - ze Stelmetem i Siarką Tarnobrzeg) lub potknięcie Turowa w meczu z Treflem Sopot.

Energa Czarni Słupsk - Asseco Gdynia 101:58

Kwarty: 35:21, 20:15, 17:6, 29:16

Energa Czarni: Harper 21 (3), Mbodj 14, Blassingame 11 (1), Seweryn 7 (2), Surmacz 0 oraz Cambell 12 (1), Cesnauskis 11 (3), Jackson 10, Zywert 8 (2), Sprengel 5 (1), Rypiński 2

Asseco: Matczak 14 (3), Kowalczyk 14 (2), Parzeński 11 (1), Żołnierewicz 5, Frasunkiewicz 3 (1) oraz Konopatzki 5 (1), Czerlonko 3 (1), Szczotka 3, Kaplanović 0, Ahmedović 0

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?