Asseco Gdynia bez argumentów na mistrza Polski. Wysoka porażka

Koszykarze Asseco Gdynia wyraźnie ulegli w Zielonej Górze z obecnym mistrzem Polski, Stelmetem 57:91. Trójmiejscy zawodnicy tylko w pierwszej kwarcie zaprezentowali się z dobrej strony.
Gdynianie fantastycznie weszli w mecz. Po pierwszej kwarcie prowadzili dwoma punktami, lecz ciągle trzeba było mieć na uwadze rywala z jakim przyszło im się mierzyć. I faktycznie, mistrzowie Polski "odpalili" na dobre już od drugiej kwarty.

Stelmet do przerwy prowadził już różnicą 11 punktów i nic nie zapowiadało, że Asseco tę przewagę po przerwie będzie niwelować. Koncert gry zielonogórzan miał miejsce w trzeciej i czwartej kwarcie, po których przewaga sięgnęła już 34 punktów! Asseco faworytem rzecz jasna nie był, a wręcz skazany został na pożarcie przez obrońcę tytułu. Gospodarze zagrali na miarę oczekiwań i - wyłączając pierwszą kwartę - nie zostawili złudzeń, kto był lepszy w tym meczu.

Stelmet: Bost (10), Zywert, Trubacz, Szewczyk (7), Moldoveanu (7), Ponitka (14), Gruszecki (16), Hrycaniuk (6), Zamojski (5), Borovnjak (6), Djurisić (12), Koszarek (8).

Asseco: Hickey (12), Konopatzki, Kowalczyk (10), Matczak (6), Żołnierewicz, Jankowski (3), Kaplanović (6), Czerlonko (4), Frasunkiewicz (6), Szczotka (6), Frąckiewicz, Parzeński (4).