Koszykarze Asseco zakończyli sezon. Trzeci mecz ze Stelmetem i trzeci łomot

W trzecim meczu ćwierćfinału play-off Tauron Basket Ligi koszykarze Asseco Gdynia przegrali na własnym parkiecie ze Stelmetem Zielona Góra 55:92 i odpadli z dalszej rywalizacji. Po trzech łatwych zwycięstwach do półfinału awansowali mistrzowie Polski.
W dotychczasowych czterech meczach między tymi zespołami w obecnym sezonie Stelmet wygrywał średnio różnicą ponad 30 punktów. Dwa pierwsze spotkania play-off w Zielonej Górze zakończyły się zwycięstwami mistrzów Polski 91:57 oraz 81:53. Dlatego w trzecim meczu w Gdyni inny wynik niż ich wysokie zwycięstwo byłby hiper sensacją.

Tymczasem początek spotkania był wręcz szokujący. Nie minęło bowiem 2,5 minuty kiedy po rzucie Antony'ego Hickey'a Asseco prowadziło 10:0! Za chwilę po trafieniu Jakuba Parzeńskiego było jeszcze 12:2, ale od tego momentu nastąpiło przebudzenie koszykarzy Stelmetu, którzy dość szybko zaczęli odrabiać straty. Udało im się to na trzy sekundy przed końcem pierwszej kwarty, kiedy po efektownym wsadzie Karola Gruszeckiego objęli prowadzenie 19:18.

Gdynianie wyrównaną walkę toczyli jeszcze do stanu 24:24 (15 min). Od tego momentu goście zdobyli dziesięć punktów z rzędu, a końcówkę kwarty wygrali 16:3 i już po pierwszej połowie odjechali rywalom na bezpieczną odległość (40:27).

W trzeciej kwarcie Stelmet zaliczył kolejny potężny "run" 21:3 (od wyniku 32:42 do 35:63) i wiadomo było, że spotkanie znów zakończy się pogromem Asseco. Ostatecznie goście wygrali 92:55 i tym samym zapewnili sobie awans do półfinału. Natomiast zespół z Gdyni zakończył sezon na 8. miejscu.

Asseco Gdynia - Stelmet Zielona Góra 55:92

Kwarty: 18:19, 9:21, 11:27, 17:25

Asseco: Hickey 14 (4), Żołnierewicz 14 (1), Szczotka 8, Matczak 4, Parzeński 4 oraz Konopatzki 4, Czerlonko 3 (1), Wieluński 2, Frąckiewicz 2, Kaplanović 0, Kowalczyk 0, Kołodziej 0.

Stelmet: Zamojski 14 (2), Borovnjak 10, Moldoveanu 5 (1), Ponitka 4, Koszarek 3 (1) oraz Djurisić 13 (1), Bost 13 (2), Gruszecki 9 (1), Zywert 8 (1), Szewczyk 6, Der 5 (1), Hrycaniuk 2.

Stan rywalizacji: 0:3

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?