Sport.pl

Przemysław Frasunkiewicz trenerem koszykarzy Asseco

Na bardzo ciekawy ruch zdecydowało się kierownictwo Asseco Gdynia. Rolę trenera zespołu będzie w przyszłym sezonie pełnił Przemysław Frasunkiewicz, który jeszcze kilka miesięcy temu sam występował na parkiecie. Zastąpi na tym stanowisku Tane Spaseva.
Macedończyk, który w poprzednim sezonie doprowadził Asseco do play-off (w I rundzie gdynianie ulegli obrońcom tytułu i późniejszym mistrzom Polski Stelmetowi Zielona Góra), w ostatnich tygodniach otrzymał propozycję objęcia funkcji asystenta pierwszego trenera w jednym z czołowych klubów rosyjskich i postanowił skorzystać z oferty.

Kierownictwo gdyńskiego klubu w tej sytuacji postanowiło, że funkcję trenera powierzy 37-letniemu Przemysławowi Frasunkiewiczowi. Jeszcze w poprzednim sezonie był on członkiem zespołu, w którym spędził zresztą ostatnie sześć sezonów. Teraz przenosi się na ławkę i tym samym prawdopodobnie zakończy karierę zawodniczą.

Frasunkiewicz ma ogromne doświadczenie, na parkietach ekstraklasy spędził niemal 20 lat, zdobył ponad 5000 punktów. Od dłuższego czasu pełnił rolę mentora młodych graczy i według klubu ma wszelkie umiejętności oraz wiedzę potrzebne do poprowadzenia pierwszej drużyny.

Więcej o: