Podjęto decyzję w sprawie Qyntela Woodsa

Zarząd PLK S.A. podjął decyzję w sprawie zdarzenia z udziałem Qyntela Woodsa i Ivana Zigeranovicia, które miało miejsce podczas wtorkowego meczu 5 finału Tauron Basket Ligi. Zawodnik Prokomu miał z premedytacją uderzyć Serba, który po tym zdarzeniu ma złamany nos i rozciętą powiekę.
Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A. na posiedzeniu w dniu 18 maja 2011 r. rozpatrywał okoliczności sytuacji z meczu nr 152E z dnia 17 maja 2011 r. pomiędzy zespołami Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec. W trakcie tego zdarzenia zawodnik drużyny gości z nr. 4 Ivan Zigeranović doznał urazu twarzy, który wykluczył go z dalszej części meczu.

Zarząd PLK S.A. zapoznał się z raportami komisarza zawodów Pana Zbigniewa Sołtysiaka oraz obserwatora meczu - międzynarodowego instruktora oraz komisarza FIBA - Pana Krzysztofa Koralewskiego, a także z zapisem z protokołu zawodów dokonanym przez sędziego głównego meczu Pana Marka Ćmikiewicza. Dokonano wnikliwej analizy zapisów wideo z przedmiotowego meczu. Na podstawie tych dokumentów i zapisów Zarząd PLK S.A. zdecydował, że nie wyciągnie konsekwencji dyscyplinarnych wobec zawodnika Asseco Prokom Qyntela Woodsa. Powodem jest brak jednoznacznych dowodów na to, że zawodnik gospodarzy działał z premedytacją, a jego działanie nosiło znamiona niesportowego.