Trefl Sopot wygrywa Investgas Sopot Cup

Koszykarze Trefl Sopot wygrali międzynarodowy turniej Investgas Sopot Cup. W finale imprezy pokonali Śląsk Wrocław 83:73. Na tydzień przed startem ligi sopocianie prezentują wyśmienitą formę.
W półfinale imprezy Trefl okazał się lepszy od mającego kłopotu z zestawieniem pełnego składu PBG Basket Poznań 94:58. Natomiast w drugim półfinale Śląsk wygrał z izraelskim Maccabi Bnei Hasharon 90:69. W spotkaniu o 3. miejsce goście zza granicy ponownie doznali porażki, tym razem 89:100 z PBG. W finale spotkali się Trefl i Śląsk. Do przerwy prowadzili goście 41:39. Trefl grał jednak bardzo zespołowo, na co wskazują zdobycze punktowe. Pięciu koszykarzy sopockiej drużyny rzuciło Śląskowi 10 lub więcej punktów. I ta zespołowość pozwoliła gospodarzom wygrać trzecią kwartę 24:15 i w rezultacie cały mecz. Najwartościowszym zawodnikiem imprezy został obrońca Trefla Łukasz Wiśniewski. Dla koszykarza, który do Sopotu przyszedł minionego lata z PBG, to już drugie wyróżnienie w przedsezonowym turnieju. Wcześniej reprezentant Polski otrzymał taką samą nagrodę po imprezie we Włocławku.

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 83:73. Kwarty: 21:22, 18:19, 24:15, 20:17. Trefl: Koszarek 17, Turek 13, Wiśniewski 12, Horne 10, Burgess 10, Dylewicz 9, Waczyński 8, Stefański 4, Szymkiewicz 0, Fraś 0. Śląsk: Bogavac 19, Mladenovic 14, Skibniewski 10, Graham 7, Calhoun 6, Koelner 5, Niedźwiedzki 5, Buczak 5, Vairogs 2, Zyskowski 0, Bochno 0.