Trefl Sopot wygrał z Kotwicą Kołobrzeg 95:76. Twierdza Ergo Arena niezdobyta

Koszykarze Trefla Sopot długo męczyli się z Kotwicą Kołobrzeg. Ostatecznie sopocianie wygrali 19 punktami, mimo iż do przerwy Kotwica prowadziła 49:45.
Sobotnie potyczka Trefla z Kotwicą zupełnie nie przypominała spotkania, jakie sopocianie rozegrali w środę przeciwko Polpharmie Starogard Gdański. W meczu z "Kociewskimi diabłami" podopieczni Karlisa Muiznieksa imponowali skuteczną grą w ofensywie, co przełożyło się na wynik - Trefl zdobył z Polpharmą aż 106 punktów. Przeciwko Kotwicy sopocianom szło jak po grudzie. Starał się Łukasz Koszarek, ale wobec braku wsparcia kolegów z drużyny nie mógł zdziałać zbyt wiele. Goście mieli z kolei w swoim zespole dobrze dysponowanych Odeda Brandweina i Darrella Harrisa, którzy zdobywali cenne punkty, dzięki którym Kotwica prowadziła do 24. minuty spotkania. Wówczas do pracy zabrali się gospodarze. Uaktywnili się mało widoczni John Turek, a także Adam Waczyński i Łukasz Wiśniewski. Dzięki dobrej grze tej trójki, Trefl zdołał odrobić straty i na koniec trzeciej kwarty spotkania 68:63. W ostatniej kwarcie gospodarze byli skoncentrowani i za wszelką cenę nie chcieli doprowadzić do nerwowej końcówki, tak jak w przegranych spotkaniach z Anwilem Włocławek i Energą Czarnymi Słupsk. Goście zaś nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną obronę Trefla, którą kierowali Koszarek, Waczyński i Wiśniewski. Na trzy minuty przed końcem gospodarze wyszli na 12-punktowe prowadzenie, którego graczy Kotwicy nie potrafili zniwelować. Pudłowali Brandwein, Harris i Reginald Holmes, co podłamało skrzydła gości, którzy stracili wiarę w zwycięstwo. Dla rozluźnionych sopocian trafiali natomiast Koszarek i Turek, którzy podreperowali zdobycz punktową Trefla. Ostatecznie Trefl Sopot wygrał z Kotwicą Kołobrzeg .....i odniósł swoją drugą wygraną w drugim meczu przed własną publicznością.

Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 95:76 (22:23, 23:26, 23:12, 27:13)

Trefl: Turek, Burgess, Koszarek, Wiśniewski, Waczyński - Horne, Stefański, Cummings, Fraś, Stalicki

Kotwica: Sapp, Kęsicki, Holmes, Brandwein, Harris, Kwiatkowski, Wichniarz, Djurić, Diduszko