TBL. Trefl Sopot pokonał ŁKS Łódź

W meczu 15. kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot pewnie pokonali ŁKS Łódź 89:71.
Mecz od początku przebiegał pod dyktando sopocian. Praktycznie już pierwsza kwarta, wygrana przez Trefla 25:9, ustaliła wynik spotkania. Trener sopocian Karlis Muiznieks mógł więc zgrywać z zespołem debiutanta Jermaine Malletta. Amerykanin pojawił się w Sopocie w czwartek, a przyjechał... prosto z Łodzi (ŁKS był jego poprzednim klubem). W piątek Mallett wypadł bardzo słabo. Na boisku spędził 12 minut, spudłował cztery rzuty z gry, trafił dwa wolne i miał dwie zbiórki. Natomiast w ŁKS zadebiutował były koszykarz Trefla Paweł Malesa, który przez 10 min. gry trafił on jedną trójkę.

Trefl Sopot - ŁKS Łódź 89:71. Kwarty: 25:9, 25:19, 17:20, 22:23. Trefl: Wiśniewski 16 (1), Waczyński 15 (3), Burgess 10, Koszarek 8 (1), Turek 8 oraz Dylewicz 13 (1), Stefański 12 (1), Szymkiewicz 3, Cummings 2, Mallett 2, Fraś 0. ŁKS: Szczepaniak 12 (2), Sulima 5, Krajewski 3 (1), Bartoszewicz 2, Salomonik 0 oraz Kalinowski 14 (1), Dłuski 14, Kenig 11 (3), Trepka 7, Malesa 3 (1), Holmes 0.