Sport.pl

Adam Waczyński z nowym kontraktem w Treflu Sopot

Jeszcze przed zakończeniem 2011 roku Adam Waczyński zdecydował się przedłużyć umowę z Treflem Sopot. Obrońca Trefla będzie grać w Sopocie co najmniej do końca sezonu 2013/2014


Jak podkreśla dyrektor sportowy Trefla Tomasz Kwiatkowski negocjacje w sprawie nowej umowy nie trwały długo. - Adam szybko przystał na zaproponowane mu warunki i pozostało tylko dograć wszystkie szczegóły. Z dopełnieniem formalności postanowiliśmy jednak poczekać, ze względu na wiele ważnych wydarzeń w życiu zawodnika w ostatnich miesiącach, poczynając od debiutu w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy, poprzez przygotowania do nowego sezonu, a kończąc na tym najważniejszym, czyli narodzinach córki - przyznał Kwiatkowski na łamach oficjalnego serwisu internetowego Trefla.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Satysfakcji z nowej umowy z Waczyńskim nie kryje także prezes sopockiego klubu Kazimierz Wierzbicki. - Bardzo cieszę się z decyzji Adama o przedłużeniu współpracy z naszym klubem. Mimo zaledwie 22 lat Adam na każdym treningu pokazuje, że jest prawdziwym profesjonalistą, a jego kariera może być wzorem do naśladowania dla szkolących się u nas młodych zawodników - mówi Wierzbicki. - Ambicją i filozofią Trefla Sopot jest stworzenie silnego zespołu, w którym główne role będą odgrywali Polacy i nasi wychowankowie. Adam udowodnił, że jest już gotowy, aby być ważnym elementem naszej drużyny, a w przyszłości być może stać się podobnym jej symbolem jak Filip Dylewicz, dlatego cieszymy się, że przez najbliższe lata pozostanie naszym zawodnikiem - zakończył prezes Trefla.

Waczyński z sopocką drużyną związany jest od 2005 roku, z którą w 2006 i i 2007 roku zdobywał złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski. W sezonie 2008/2009 występował w Górniku Wałbrzych, zaś w 2009/2010 bronił barw drużyny PBG Basket Poznań. W 2010 roku powrócił do zespołu Trefla.

Więcej o: