Trefl Sopot przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 59:64

Niespodziewanej porażki w Kołobrzegu w meczu z Kotwicą doznali koszykarze Trefla Sopot. Gościom nie pomogła świetna skuteczność ich środkowego Johna Turka, który trafił 12 z 15 rzutów z gry.
Tym samym sopocianie zakończyli serię sześciu meczów bez porażki i stracili miano najlepszej drużyny w lidze (porażkę mniej ma PGE Turów Zgorzelec).

Czwartek zdecydowanie nie był dobrym dniem dla Trefla, a szczególnie dla jego ofensywnej gry. Przez pierwsze 20 min. przyjezdni trafili zaledwie 9 z 33 rzutów z gry i 4 z 12 wolnych. Natomiast w całym spotkaniu sopocianie mieli skuteczność 22/51 za 2 pkt. (z czego połowę celnych rzutów oddał Turek), 3/17 za 3 pkt. i 6/17 za 1 pkt.

Pomimo tego jeszcze w czwartej kwarcie Trefl miał nadzieję na zwycięstwo. Od stanu 43:56 sopocianie doszli rywala na 55:57. Decydujące dla losów meczu akcje przeprowadził jednak rozgrywający Kotwicy Oded Brandwein, który dzięki swojej nieprzeciętnej szybkości z łatwością wbiegał pod kosz Trefla i zdobywał punkty.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 64:59. Kwarty: 15:16, 12:8, 19:17, 18:20. Kotwica: Brandwein 18 (3), Kęsicki 12 (1), Sapp 12, Harris 6, Diduszko 2 oraz Wichniarz 6 (2), Djurić 5 (1), Holmes 2, Kwiatkowski 1. Trefl: Turek 26 (1), Koszarek 12 (2), Wiśniewski 9, Waczyński 6, Dylewicz 0 oraz Mallett 2, Stefański 2, Cummings 2, Burgess 0.