TBL. Bezpośrednia walka o lidera, czyli Turów Zgorzelec kontra Trefl Sopot

Zwycięzca sobotniego meczu PGE Turów Zgorzelec - Trefla Sopot zostanie samodzielnym liderem Tauron Basket Ligi i będzie miał ogromne szanse, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu.
Do końca rundy zasadniczej TBL pozostały tylko trzy kolejki. Na czele tabeli, patrząc na liczbę poniesionych porażek, znajdują się Trefl i Turów (który ma jednak jeden mecz rozegrany mniej). Obie drużyny przegrywały w obecnych rozgrywkach pięciokrotnie. Jedną z porażek zgorzelczanie ponieśli w meczu w Sopocie. Wówczas, dzięki rzutowi za trzy punkty Łukasza Wiśniewskiego, Trefl doprowadził do dogrywki. W niej Wiśniewski dołożył kolejne dwie trójki i w głównej mierze to on był bohaterem spotkania wygranego przez gospodarzy 86:83.

Jeżeli w sobotę sopocianie powtórzą ten rezultat, to potrzebne im będzie tylko jeszcze jedno zwycięstwo, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

Turów w minionej kolejce odniósł cenne zwycięstwo we Włocławku nad Anwilem. Co prawda zgorzelczanie dali się dogonić rywalom w czwartej kwarcie, a ci doprowadzili do dogrywki, jednak w niej to Turów był mocniejszy. Najlepszy mecz w historii występów w polskiej lidze rozegrał we Włocławku środkowy John Edwards. Mierzący 215 cm koszykarz zdobył 22 pkt. Powstrzymaniem środkowego Turowa w sobotę zajmie się nie tylko jego imiennik z Trefla - John Turek, ale również powracający do Sopotu Saulius Kuzminskas. Litwin, który obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych, twierdzi, że jest gotowy, aby już w pierwszym meczu w barwach Trefla pomóc drużynie w zwycięstwie. Jeżeli będzie w stanie dać z siebie więcej niż w swoim poprzednim klubie Rudupis Prienu - 13 min, 5,2 pkt i 3,9 zbiórki, wtedy sopocki zespół będzie miał najsilniejszą strefę podkoszową w lidze. Turów jednak ma także swój sposób na pokonanie rywala. Jak zdradza skrzydłowy Aaron Cel, zgorzelczanie znaleźli sposób na zatrzymanie lidera sopockiej drużyny Łukasza Koszarka. Atuty której drużyny będą mocniejsze? Przekonamy się w sobotę od godz. 17.15. Transmisja w TVP Sport.