Zwycięstwo Trefla Sopot na koniec rundy zasadniczej TBL

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na wyjeździe Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 90:81. Już wcześniej sopocianie zapewnili sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej Tauron Basket Ligi.
Jak świetnie Trefl rozpoczął mecz z Siarką, tak fatalnie wszedł w drugą połowę i po trzech kwartach przegrywał 68:71. Sopocianie na początku czwartej kwarty wzmocnili jednak obronę i w pierwszych 5 min. tej części gry nie stracili punktów. Sami zdobyli ich siedem, ponownie przejmując kontrolę nad meczem.

Dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, do kolejnego etapu rozgrywek (gra w szóstce) Trefl przystępuje mając dwa spotkania wygrane więcej niż wicelider rozgrywek. Druga część sezonu Tauron Basket Ligi rozpocznie się w weekend 25-26 lutego. Tydzień wcześniej w Zielonej Górze odbędzie się finałowy turniej Pucharu Polski. Aby się tam dostać sopocianie musza pokonać w środę Energę Czarni Słupsk.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Trefl Sopot 81:90. Kwarty: 19:30, 25:22, 27:16, 10:22. Siarka: Doaks 12 (1), Karnowski 11, Piechowicz 11 (1), Corbett 10 (2), Miller 5 oraz Tiller 21, Barycz 8, Wyka 3 (1), Walski 0. Trefl: Koszarek 23 (3), Dylewicz 21 (3), Turek 15, Wiśniewski 12 (2), Waczyński 9 (1) oraz Kuzminskas 6, Cummings 2, Stefański 2, Mallett 0, Stalicki 0.