Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:87. Świetny Filip Dylewicz

Wygrywając w Zgorzelcu z Turowem koszykarze Trefla Sopot zrobili milowy krok w kierunku pierwszego miejsca przed play-off.
W Zgorzelcu spotkały się dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej, ale w drugim etapie rozgrywek Turów gra fatalnie. Przegrał już u siebie z Zastalem Zielona Góra, potem w Słupsku, a teraz był bez szans w starciu z Treflem.

W składzie sopocian pojawili się już Łukasz Koszarek, Łukasz Wiśniewski i John Turek, którzy z powodu kłopotów ze zdrowiem opuścili poprzedni mecz z Anwilem Włocławek. Z Turowem wszyscy już grali, i to długo (najkrócej Wiśniewski, ale też ponad 24 minuty), choć tym razem grypa wyeliminowała Sauliusa Kuzminskasa. W trybie awaryjnym jako środkowy znów grał Marcin Stefański, ale Trefl jest w tak fantastycznej formie, że nawet wymuszone rotacje graczy nie mają dla niego żadnego znaczenia.

Trefl kontrolował grę niemal przez całe spotkanie, jedyne kłopoty miał w drugiej kwarcie.

- Turów zaskoczył nas wtedy strefą i potrzebowaliśmy chwilę czasu, aby ją rozbić - ocenił Filip Dylewicz, który znów był liderem drużyny.

Skrzydłowy Trefla jeszcze w żadnym meczu drugiej fazy nie rzucił mniej, niż 21 pkt. Z Turowem trafił 9 z 16 rzutów, miał osiem zbiórek.

Kiedy w 37. minucie za trzy trafił Adam Waczyński (1/7 za trzy) i Trefl prowadził już 83:70 stało się jasne, że zrobi ważny krok w kierunku pierwszego miejsca przed play-off.

Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 78:87. Kwarty: 13:25, 26:14, 22:30, 17:18. Turów: Kickert 20 (1), Chyliński 9 (3), Moore 6, Jankowski 2, Lauderdale 2 oraz Jackson 22 (4), Wysocki 11 (1), Edwards 4, Cel 2, Gabiński 0. Trefl: Dylewicz 24 (4), Turek 16, Koszarek 15 (2), Waczyński 9 (1), Wiśniewski 6 oraz Cummings 9 (3), Stefański 4, Mallett 4.

Pozostałe wyniki grupy 1-6: Anwil Włocławek - Zastal Zielona Góra 88:72. Mecz Asseco Prokom Gdynia - Energa Czarni Słupsk odbędzie się we wtorek.