Trefl Sopot - Zastal Zielona Góra 88:87. Cudowny rzut Łukasza Koszarka

Mimo iż koszykarze Trefla Sopot na 1.8 sekundy przed końcem przegrywali z Zastalem Zielona Góra 85:87, to rzut z końcową syreną Łukasza Koszarka za trzy punkty dał wygraną gospodarzom. Zastalowi nie pomogła fantastyczna dyspozycja Waltera Hodge'a, który zdobył aż 38 punktów, co jest nowym rekordem tego sezonu TBL
Sopocianie przez cały mecz mieli problemy z narzuceniem Zastalowi swojego stylu gry. Przez to grali falami, potrafili zdobyć kilka punktów z rzędu, by za chwilę popełnić proste niewymuszone błędy i zamiast powiększać przewagę, dawali zielonogórzanom możliwość odrobienia strat.

Mimo nienajlepszej gry sopocianie prowadzili po zakończeniu trzeciej kwarty 67:69 i wydawało się, że ostatniej części spotkania uda im się kontrolować wydarzenia na parkiecie. I pewnie by tak było, gdyby nie fenomenalna dyspozycja rozgrywającego Zastalu Waltera Hodge'a, który wziął na siebie ciężar prowadzenia walki z sopocianami. Ci z kolei grali bardzo nieporadnie w ofensywie - gubili piłkę i popełniali faule w ataku.

Mankamenty w grze sopocian szybko wykorzystał Zastal (a właściwie Hodge) i w 33. minucie po jego celnej "trójce" po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 71:70. Od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi większej niż trzy punkty. Na 16 sekund przed końcem spotkania był remis 85:85, wówczas świetną akcję przeprowadził Zastal (a właściwie Hodge). Rozgrywający gości uwolnił się spod opieki Łukasza Wiśniewskiego i Koszarka i trafił za dwa punkty. Do końca zostało 1,8 sekundy i wydawało się, że Zastal ma wygraną w kieszeni.

Po przerwie na żądanie dla Karlisa Muiznieksa sopocianie grę wznawiali na połowie Zastalu. Wyrzucana z boku piłka trafiła do Koszarka, który zdołał przedrzeć się na obwód i równo z końcową syreną rzucił za trzy punkty. Trafił, czym zapewnił wygraną drużynie z Sopotu i skradł nieco splendoru pierwszoplanowemu aktorowi sobotniego meczu - Walterowi Hodge'owi

Trefl Sopot - Zastal Zielona Góra 88:87. Kwarty: 23:19, 20:21, 24:19, 21:28

Trefl: Koszarek 19 (3), Dylewicz 16 (4), Waczyński 14 (2), Turek 12, Wiśniewski 10 oraz Kuzminskas 8, Stefański 4, Cummings 3, Mallet 2

Zastal: Hodge 38 (4), Achibeque 19, Mirković 13 (1), Chanas 8 (2), Sroka 7 (1) oraz Dłoniak 2, M. Chodkiewicz 0, Flieger 0, Lawal 0