Trener Trefla Sopot Karlis Muiznieks najlepszy w Tauron Basket Lidze

Trener koszykarzy Trefla Sopot Karlis Muiznieks został wybrany najlepszym szkoleniowcem sezonu 2011/2012 w Tauron Basket Lidze.
Obecny tydzień, to czas przyznawania wyróżnień dla tych najlepszych w trwającym właśnie sezonie Tauron Basket Ligi. Władze rozgrywek przyznają nagrody, a zwycięzców typują trenerzy drużyn grających w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W środę poznaliśmy najlepszego szkoleniowca TBL. Został nim łotewski trener Trefla. Na Muinieksa glosowali: Krzysztof Szablowski (Anwil Włocławek), Mihailo Uvalin (Zastal Zielona Góra), Dainius Adomaitis (Energa Czarni Słupsk), Miodrag Rajković (Śląsk Wrocław), Tomasz Mrożek (Kotwica Kołobrzeg) i Piotr Zych (ŁKS Łódź).

Na drugim miejscu znalazł się Adomaitis, który zdobył tylko głos mniej. Po jednym głosie otrzymali Andrzej Adamek (Asseco Prokom Gdynia) i Dariusz Szczubiał (Siarka Jezioro Tarnobrzeg). W typowaniu nie wziął udziału trener PGE Turów Zgorzelec Jacek Winnicki.

Muiznieks z drużyną Trefla pracuje już trzeci sezon. Obecne rozgrywki, tak sezonu zasadniczego jak i drugiego etapu, czyli gra w szóstce, są najlepszymi w historii pracy Łotysza w lidze polskiej. Przez długi czas jego zespół prowadził w tabeli TBL. Pozycję lidera stracił jednak w minionej kolejce, po porażce w derbach Trójmiasta z Asseco Prokom. Do fazy play-off Trefl przystąpi więc z pozycji wicelidera. W pierwszej rundzie sopocianie zmierzą się ze Śląskiem.