TBL. Co dalej z Łukaszem Koszarkiem?

Rozgrywający reprezentacji Polski jest jednym z najbardziej łakomych kąsków podczas letniego okienka transferowego koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Były gracz Trefla Sopot jeszcze nie zdecydował, gdzie zagra w przyszłym sezonie.
- Nie wiem gdzie zagram. Sytuacja na pewno nie wyjaśni się do zgrupowania kadry - mówi Trojmiasto.sport.pl Koszarek.

Rozgrywający przed poprzednim sezonem wrócił z ligi włoskiej do TBL. Do podpisania umowy przekonali go w Treflu. Koszarek niemal z miejsca stał się liderem żółto-czarnych oraz kandydatem do nagrody dla najlepszego zawodnika sezonu. W głosowaniu trenerów na MVP sezonu przegrał jednak z Walterem Hodgem, a w finale rozgrywek Trefl uległ Asseco Prokom Gdynia. Z pierwszych miejsc zgarnął nagrodę dla najlepszego Polaka TBL oraz tytuł MVP przyznawany przez dziennikarzy. Jego średnie z 49 meczów minionego sezonu to: 33 minuty, 15,5 pkt i 5,4 asysty.

Przed rozgrywkami Trefl popełnił jednak jeden poważny błąd. Zakontraktował Koszarka tylko na jeden sezon. I teraz ma problem, bo takiego rozgrywającego chce mieć każda drużyna w Polsce. Propozycję kontraktu złożył już zawodnikowi Zastal Zielona Góra.

Co do wyboru klubu Koszarek ma oczywiście kilka warunków, ale jednym z ważniejszych jest gra w europejskich pucharach. Zastal jak i Trefl, który także przedstawił rozgrywającemu propozycję nowej umowy, spełniają te warunki. Poza nimi, z klubów TBL, pewnym udziału w Eurolidze jest Asseco Prokom. Jak informowaliśmy już wcześniej Koszarek nie wyklucza również ponownego wyjazdu za granicę.

Czy Koszarek powinien zostać w Treflu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »