Mistrz NBA poprowadzi Trefl Sopot?

Po trzech sezonach spędzonych na ławce trenerskiej Trefla Sopot z klubem najprawdopodobniej pożegna się Karlis Muiznieks. Jego następcą może być mistrz NBA z 1995 roku Chorwat Żan Tabak
Jak informuje portal trojmiasto.pl, Tabak jest najpoważniejszym kandydatem na nowego trenera Trefla. 42-letni Chrowat ma imponujące koszykarskie CV. Jego największym sukcesem jest wywalczone w 1995 roku mistrzostwo ligi NBA z zespołem Houston Rockets, gdzie Tabak występował u boku m.in. Hakeema Olajuwona. Tabak jako zawodnik występował również w Toronto Raptors, Boston Celtics i Indiana Pacers, z którym również awansował do finałów NBA, ulegając jednak Los Angeles Lakers. Łącznie Tabak w NBA zagrał w 247 spotkaniach, zdobywając w nich 1233 punkty. Po powrocie do Europy grał m.in. w Realu Madryt, DKV Joventut i Unicaja Malaga.

Tabak ma również sukcesy reprezentacyjne. Na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 Tabak był członkiem drużyny Chorwacji, która zdobyła srebrny medal, ulegając w finale amerykańskiemu "Dream Teamowi" z Michaelem Jordanem na czele.

Jak trener Tabak na razie nie może pochwalić się większymi osiągnięciami. Zaczynał od pracy w charakterze skauta dla New York Knicks, był również asystentem szkoleniowca Realu Madryt i CB Sevilla. W ubiegłym sezonie samodzielnie prowadził Sant Josep Girona, drużynę występującą w hiszpańskiej drugiej lidze. Z drużyną z Girony zajął w 18-zespołowej lidze 12. miejsce.

Czy Żan Tabak to dobry kandydat na trenera Trefla Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »