13 punktów Sime Spralji. Trefl Sopot pokonał AZS Kutno 70:62

Koszykarze Trefla Sopot odnieśli zwycięstwo w drugim z rzędu sparingu z AZS Kutno. Debiut w barwach żółto-czarnych zaliczył Sime Spralja, który zdobył 13 pkt.
Być może Chorwat więcej razy trafiłby do kosza, gdyby nie trzy faule, które złapał już w pierwszej połowie. Trener Żan Tabak, chcąc zachować możliwość korzystania z zawodnika także przez całą drugą część meczu, długimi momentami musiał chować go na ławce rezerwowych. Ogólnie spotkanie obfitowało w dużą ilość przewinień. W Treflu, poza Spralją, z dobrej strony pokazał się m.in. Mateusz Jarmakowicz, który był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny - 14 pkt. Duża w tym zasługa Franka Turnera. Amerykanin świetnie współpracował z polskim podkoszowym.

W piątek sopocianie udadzą się do Włocławka. Tam rozegrają dwa mecze sparingowe: z Polpharmą Starogard Gdański i Startem Gdynia.

Trefl Sopot - AZS Kutno 70:62. Trefl: Jarmakowicz 14, Spralja 13, Dylewicz 12, Michalak 9, Turner 8, Brembly 7, Wilczek 4, Szymański 2, Stefański 1, Dąbrowski 0, Lebiedziński 0, Jaśkiewicz 0.

Czy Spralja będzie jednym z liderów Trefla? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »