Porażki Trefla Sopot i Startu Gdynia

W Toruniu rozgrywany jest X Memoriał Wojciecha Michniewicza. W pierwszych meczach turnieju porażek doznały drużyny Trefla Sopot i Startu Gdynia.
Trefl zmierzył się z gospodarzem memoriału Sidenem Toruń. Żółto-czarni przystąpili do tego meczu bez kadrowiczów Przemysława Zamojskiego i Adama Waczyńskiego oraz kontuzjowanych Sime Spralji oraz Franka Turnera. Treflowi brakowało więc środkowego oraz rozgrywającego, którego zastąpił trenujący z sopockim zespołem Łukasz Wilczek. Straty okazały się jednak zbyt duże, a żółto-czarni ulegli Sidenowi 61:66. Była to pierwsza porażka sopocian podczas przedsezonowych sparingów.

Siden Toruń - Trefl Sopot 66:61. Kwarty: 19:13, 13:17, 14:15, 20:14. Trefl: Dylewicz 20, Brembly 16, Jarmakowicz 8, Wilczek 4, Michalak 4, Stefański 4, Szymański 2, Dąbrowski 2, Lebiedziński 0, Jaśkiewicz 0.

Tylko przez pierwszą połowę wyrównaną walkę z Jeziorem Tarnobrzeg prowadzili koszykarze Startu. Wystarczyła jednak słaba trzecia kwarta, aby beniaminek TBL zaprzepaścił szansę na zwycięstwo.

Jezioro Tarnobrzeg - Start Gdynia 83:68. Kwarty: 23:19, 16:15, 26:10, 18:24. Start: Jankowski 17, Mordzak 13, Wojdyła 11, Mokros 8, Kowalczyk 7, Andrzejewski 6, Pełka 6, Kucharek 0, Malczyk 0.

Jak oceniasz sparingi trójmiejskich drużyn? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »