Sport.pl

Hit na początek EuroCup. Trefl Sopot podejmie Galatasaray Stambuł

We wtorek poznaliśmy grupy koszykarskiego EuroCup, w czwartek przedstawiono terminarz rozgrywek. W 1. kolejce Trefl Sopot podejmie Galatasaray Stambuł, czyli zeszłorocznego uczestnika Euroligi. Spotkanie odbędzie się 6 lub 7 listopada.
W poprzednim sezonie Euroligi Galatasaray trafiło w pierwszej fazie rozgrywek m.in. na Asseco Prokom Gdynia. Mistrzowie Polski dwukrotnie okazali się nieznacznie gorsi od tureckiego zespołu. Na wyjeździe Prokom przegrał 76:78, a u siebie 72:76. Prokom zakończył wówczas zmagania po pierwszej rundzie, a Galatasaray awansowało do Top 16. Tam turecka drużyna wygrała trzy mecze, ale nie udało się jej wejść do Elite 8.

W 2. kolejce EuroCup wicemistrzowie Polski wybiorą się do Lokomotivu Kubań Krasnodar (13-14 listopada), w 3. kolejce zagrają również na wyjeździe z BC Donieck (20-21 listopada). Rundę rewanżową rozpoczną od meczu w Ergo Arenie z zespołem z Doniecka (27-28 listopada), następnie pojadą do Stambułu (4-5 grudnia), a pierwsza fazę zakończą meczem u siebie z Lokomotivem (11-12 grudnia).

Do kolejnej rundy EuroCup awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup.

Więcej o: