Lorinza Harrington znów zagra w Treflu Sopot

Nowym koszykarzem Trefla Sopot został Lorinza Harrington. Amerykanin wraca do Trójmiasta po sezonie przerwy i zastąpi w Sopocie Maurice'a Ackera. Rozgrywający pojawi się w Polsce w środę i ma zadebiutować już w najbliższym meczu ze Stelmetem w Zielonej Górze.
Harrington ma 32 lata i 193 cm wzrostu. Do Polski trafił w sezonie 2009/2010, gdy w zespole Asseco Prokom Gdynia zastąpił w trakcie rozgrywek Tyrone'a Brazeltona i przyczynił się do wywalczenia mistrzostwa Polski oraz awansu do ćwierćfinału Euroligi. W kolejnych rozgrywkach znów dał się namówić do przyjazdu do Trójmiasta, ale tym razem założył koszulkę Trefla. W barwach sopockiej drużyny rozegrał 31 spotkań, podczas których miał średnio 6,5 pkt. i trzy asysty. Ostatni sezon również spędził w Polsce, w Anwilu Włocławek.

- Po losowaniu EuroCup oraz po analizie dotychczasowych meczów w TBL uznaliśmy z trenerami, że naszemu zespołowi bardziej przyda się wysoki i atletyczny obrońca, który pomoże w organizacji gry oraz uruchomi pozostałych zawodników w ataku. W międzyczasie otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę od agenta Harringtona i postanowiliśmy skorzystać z okazji. Doskonale znamy tego zawodnika i wiemy, że możemy od niego oczekiwać mądrych decyzji na boisku, wynikających z jego bogatego doświadczenia na europejskich parkietach. Liczymy, że będzie pasował do stylu gry preferowanego przez trenera Żana Tabaka i podejmie rywalizację z Frankiem Turnerem o minuty na boisku. Znajomość ze wspólnej gry z naszymi podstawowymi zawodnikami powinna mu też pomóc w szybkim wkomponowaniu się w nasz zespół - mówi Tomasz Kwiatkowski, dyrektor sportowy Trefla.

MAMY DLA WAS 15 BILETÓW NA MONSTER TRUCK SHOW W ERGO ARENIE - kliknij, by poznać szczegóły!