Druga porażka wicemistrzów Polski w Eurocup. Lokomotiw Kubań - Trefl Sopot 99:79

Trefl Sopot nie sprostał kolejnemu rywalowi w Eurocup. W meczu z Lokomotiwem Kubań, w którym nie był faworytem, przegrał 79:99.
Koszykarze Trefla w drugiej kolejce Eurocup mieli pokazać walkę. To jej zabrakło podczas inaugurującego rozgrywki meczu z Galatasaray Stambuł (porażka 65:94). I sopocianie, w porównaniu z meczem z drużyną z Turcji, zaczęli o wiele żwawiej, a przede wszystkim ruszali się w ataku. W 3. minucie po trójce Piotra Dąbrowskiego prowadzili 7:2. Za chwilę swój koncert gry rozpoczął jednak Jimmy Baron. Amerykanin także trafił za trzy punkty (5:7), a w całej pierwszej połowie zdobył ich 21. Na Barona defensywa drużyny Żana Tabak nie miała sposobu. W połowie pierwszej kwarty jego drużyna przegrywała 11:13. Jeszcze w 8. minucie, po dwóch wolnych Franka Turnera, mieliśmy remis 17:17. Trójkę trafił jednak Simas Jasaitis i zaczął się powolny, aczkolwiek regularny odjazd gospodarzy. Trwał on do końca pierwszej polowy i różnicy 10 punktów na korzyść gospodarzy. W trzeciej kwarcie, głównie dzięki przebudzeniu Filipa Dylewicza (zdobył w niej pierwsze 7 pkt w meczu), Trefl odrobił punkt straty. W ostatniej części meczu sopocianie nie mieli już jednak żadnych argumentów w defensywie.

W drugiej połowie trener Jewgieni Paszutin dał zadebiutować w Eurocupoe Derrickowi Brownowi. Amerykanin ma za sobą trzy sezony spędzone w NBA. W ostatnim zagrał w 65 meczach (17 w pierwszej piątce) w Charlotte Bobcats, gdzie zdobywał średnio 8,1 pkt i 3,6 zbiórki w 22 min. Przeciwko Treflowi spudłował rzut za dwa punkty i miał stratę (w 2 minuty gry).

Lokomotiw Kubań - Trefl Sopot 99:79. Kwarty: 27:22, 22:17, 16:17, 23:34. Lokomotiw: Baron 29 (3), Calathes 16 (1), Jasaitis 14 (4), Marić 11, Zubkow 4 oraz Grigorjew 14 (4), Shekleketo 9 (1), Shabalkin 2, Sawrasjenko 0, Brown 0, Koljuszkin 0. Trefl: Turner 15, Dylewicz 13, Waczyński 10, Looby 6, Dąbrowski 5 (1) oraz Stefański 11, Spralja 9 (3), Harrington 5 (1), Michalak 5, Zamojski 0.

Czy Trefl stać będzie na wygraną w Eurocup? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »