Lider TBL Trefl Sopot pokonany drugi raz w sezonie. Świetny mecz w Słupsku!

Energa Czarni Słupsk (czarne koszulki) pokonali Trefl Sopot

Energa Czarni Słupsk (czarne koszulki) pokonali Trefl Sopot (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Koszykarze Trefla Sopot musieli w niedzielny wieczór uznać wyższość zespołu Energi Czarni Słupsk. O zwycięstwie słupszczan zdecydowała głównie świetna postawa Yemi Gadri-Nicholsona. Amerykanin jako jedyny zawodnik meczu skompletował double-double.
Mecz w Słupsku był niezwykle zacięty. Od pierwszych minut oba zespoły walczyły "punkt za punkt". Gdy tylko rysowała się delikatna przewaga jednej ze stron - druga budziła się z chwilowego letargu i doganiała rywala. O wygranej Czarnych zdecydowały ostatnie minuty czwartej kwarty. Słupszczanie przegrywali już 62:63, ale w ciągu niecałych czterech minut doprowadzili do 72:64. Późniejszy zryw Trefla na niewiele się już zdał, Czarni bronili mądrze i dorzucali kolejne punkty. Ostatecznie pokonali lidera Tauron Basket Ligi sześcioma punktami.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 78:72. Kwarty: 16:22, 19:16, 19:17, 24:17. Czarni: Abernethy 15(1), Gadri-Nicholson 14, Dutkiewicz 9(2), Dabkus 9(3), Kostrzewski 5(1) oraz Knutson 14(2), Tomaszek 11, Brandwein 1. Trefl: Turner 18(1), Zamojski 11(1), Dylewicz 10(2), Spralja 9(1), Waczyński 9(2) oraz Michalak 7(1), Looby 6, Harrington 2, Dąbrowski 0, Stefański 0.

• Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 118:69. Żan Tabak Trener Trefla Sopot Żan Tabak: To jest niedopuszczalne!
  • Frank Turner Druga porażka wicemistrzów Polski w Eurocup. Lokomotiw Kubań - Trefl Sopot 99:79
  • TBL. Trefl Sopot znowu roztrwonił dużą przewagę. Z czego to wynika?