Sport.pl

Trefl Sopot pójdzie w ślady Asseco Prokom Gdynia?

Porażka z Galatasaray Stambuł przekreśli matematyczne szanse koszykarzy Trefla Sopot na awans do kolejnej rundy Eurocup. Z drugiej strony w klubie mało kto wierzy jeszcze w jakikolwiek sukces w tych rozgrywkach. Początek spotkania Galatasaray - Trefl godz. 19.30.
W zeszłym tygodniu wicemistrzowie Polski odnieśli pierwsze w Eurocup zwycięstwo. Pokonali w Ergo Arenie BC Donieck 77:66. Dzięki temu żółto-czarni przedłużyli swoje szanse na awans o kolejne spotkanie. W nim sopocianie zmierzą się z Galatasaray, czyli głównym faworytem do zwycięstwa w całych rozgrywkach.

- Wystarczy, że wygramy w Stambule różnicą przynajmniej 30 punktów i będziemy mogli myśleć o awansie - mówi półżartem lider Trefla Filip Dylewicz.

Różnica punktów wzięła się z porażki sopocian w pierwszym starciu z Galatasaray przed własną publicznością. W Ergo Arenie goście wygrali 94:65. Różnica klas była ogromna. Do tego sopocianie, widząc brak możliwości podjęcia walki, zupełnie odpuścili to spotkanie.

Galatasaray zajmuje w tabeli grupy E drugie miejsce. Turecki zespół przegrał tylko raz, na wyjeździe z Lokomotiwem Kubań, z którym w rewanżu drużyna ze Stambułu wygrała na własnym parkiecie. Do kolejnej rundy awansują lider i wicelider każdej z ośmiu grup. Do końca pierwszej fazy pozostały dwie kolejki. Dlatego też, jeśli sopocianie przegrają we wtorek, nie będą mieli już szans na dogonienie pierwszej dwójki.

W przypadku Trefla europejskie puchary już nie powinny mieć znaczenia. Drużyna, która pod wodzą Mariusza Niedbalskiego wygrała dwa ostatnie mecze, ma ogromne problemy z utrzymaniem w miarę równej formy przez całe spotkanie. Pozwalają rozpędzić się rywalom, a następnie muszą ich gonić, aby wygrać. Eurocup warto potraktować jako poligon doświadczalny, w którym na tym etapie każdy błąd będzie wybaczony, a każde pozytywne zagranie dobrym prognostykiem na ligową przyszłość.

Jeśli sopocianie przegrają we wtorek, wtedy pójdą w ślady Asseco Prokom Gdynia. Mistrzowie Polski przed tygodniem stracili matematyczne szanse na awans do Top 16 Euroligi i od weekendu mogą skupiać się wyłącznie na Tauron Basket Lidze.

Czy Trefl przedłuży szanse na awans w Eurocup? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: