Trefl Sopot przegrał w Eurocup z Galatasaray Stambuł 82:103. Bez szans

Koszykarze Trefla Sopot stracili szanse na wyjście z grupy w rozgrywkach Eurocup. Pozbawiła ich tego wyjazdowa porażka z Galatasaray Stambuł 82:103
Mecz w Stambule był ostatnią szansą, aby wicemistrzowie Polski zachowali matematyczne szanse na awans do kolejnej rundy Eurocup. Teoretycznie nikt się po nich tego nie spodziewał. W pierwszym spotkaniu Trefl przegrał na własnym parkiecie z zespołem ze Stambułu 65:94. Natomiast Galatasaray potrzebowało zwycięstwa, aby mieć pewność gry w następnej fazie. Zresztą zespół z Turcji jest faworytem całych rozgrywek. Dlatego sporą sensacją byłaby jego porażka z sopocianami. Ci weszli w mecz zupełnie inaczej niż podczas pierwszego starcia z Galatasaray. Wtedy, przez pierwsze minuty spotkania, biernie przyglądali się poczynaniom rywala. Tym razem poszli z nim na wymianę cios za cios, nie odstając znacznie od przeciwnika. Dwie trójki trafił Przemysław Zamojski, punkty dokładał również Filip Dylewicz. Wokół tego drugiego zrobiło się we wtorek sporo zamieszania. Portal koszykarski www.eurobasket.com podał, że Stelmet Zielona Góra włączył go do składu. Pierwszy raz takie nowiny usłyszeliśmy w zeszłym tygodniu, jednak zdementował je sam koszykarz. Tym razem do akcji wkroczył sopocki klub, który wydał stosowne oświadczenie. Informuje w nim, że nikt nie złożył oficjalnej oferty wykupienia kontraktu Dylewicza, a zawodnik związany jest z Treflem umową do końca sezonu 2012/2013.

W drugiej kwarcie starcia w Stambule gospodarze wzmocnili obronę i wygrali tę część różnicą 16 pkt. Druga połowa przebiegła w podobnym stylu, co wcześniejsza. W jej pierwszej części Trefl był równorzędnym przeciwnikiem dla Galatasaray, w drugiej znacznie odstawał od rywali. Ogólnie spotkanie było starciem na rzuty trzypunktowe. Gospodarze trafili ich aż 18, a Trefl 12. W statystykach uwagę zwracają również asysty po stronie Galatasaray - 30 oraz tylko jeden przechwyt Trefla, zaliczony zresztą przez Davida Brembly w samej końcówce meczu.

Na pożegnanie z Eurocup sopocianie zmierzą się 12 grudnia w Ergo Arenie z Lokomotiwem Kubań.

Galatasaray Stambuł - Trefl Sopot 103:82.

Kwarty: 25:21, 31:15, 20:26, 27:20.

Galatasaray: N'Dong 14, Gordon 12 (2), Arslan 10 (3), Macvan 10 (2), Hawkins 8 (2) oraz Akyol 13 (3), Atsur 12 (3), Aldemir 11, Laković 8 (2), Korkmaz 3 (1), Sanli 2, Dudley 0.

Trefl: Zamojski 11 (3), Dylewicz 8 (1), Turner 7 (1), Dąbrowski 2, Looby 2 oraz Waczyński 17 (3), Spralja 11 (2), Harrington 6 (1), Stefański 6, Jarmakowicz 5 (1), Brembly 4, Michalak 3.

Jak oceniasz postawę Trefla w Eurocup? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »