Co za rzut Filipa Dylewicza z Trefla Sopot! [WIDEO]

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski Anwil Włocławek - Trefl Sopot na długo zostanie w pamięci koszykarza sopockiej drużyny Filipa Dylewicza. Po raz pierwszy w karierze trafił rzut z połowy boiska.
Dylewicz, w wygranym przez jego zespół meczu we Włocławku (79:72), rozegrał świetną pierwsza połowę. Zdobył w niej 16 pkt, trafiając m.in. cztery z pięciu rzutów za trzy punkty. Świetną dyspozycję w pierwszych 20 minutach zwieńczył celnym rzutem z połowy boiska, który wpadł równo z syreną kończącą drugą kwartę.

- Nigdy wcześniej nie trafiłem z połowy i cieszę się, że stało się to akurat we Włocławku. To przyjemne uczucie, tym bardziej że pozwoliło nam zbudować jeszcze większą przewagę punktową - mówi dla portalu sportowefakty.pl Dylewicz.

Głównie dzięki jego postawie Trefl awansował do Final Four Pucharu Polski. Turniej finałowy z udziałem czterech drużyn odbędzie się w weekend. W sobotę w półfinałach Trefl zmierzy się z PGE Turów Zgorzelec (godz. 17.30), a drugą parę utworzą Asseco Prokom Gdynia i AZS Koszalin (godz. 20). Finał odbędzie się w niedzielę o godz. 17.30.

Zobacz, jak Filip Dylewicz z Trefla Sopot trafił z połowy boiska w Hali Mistrzów we Włocławku: