Trefl Sopot przegrał trzeci mecz z rzędu w Ergo Arenie. Tym razem z PGE Turów Zgorzelec [DUŻO ZDJĘĆ]

Kryzys w Treflu Sopot trwa. Mimo fantastycznego otwarcia i prowadzenia 15:0, sopocianie ponieśli trzecią z rzędu porażkę w Ergo Arenie. Gospodarze nie sprostali Turowowi Zgorzelec
Po dwóch porażkach z rzędu przed własną publicznością Trefl w trzecim podejściu chciał w końcu wygrać w Ergo Arenie. Spotkanie znakomicie ułożyło się dla gospodarzy, którzy po niespełna czterech minutach prowadzili, uwaga, aż 15:0! Turów pierwszy punkt zdobył z linii rzutów wolnych (David Jackson), gdy na tablicy upływała czwarta minuta pierwszej kwarty.

Mylił się jednak ten, kto sądził, że wicemistrzowie Polski będą mieli spacerek. Z czasem do głosu doszedł zespół z przygranicznego miasta. W drugiej kwarcie Turów nie tylko dopadł Trefla, ale nawet wyszedł na prowadzenie. Do przerwy goście mieli trzy punkty przewagi.

Status quo zostało zachowane w trzeciej kwarcie. W niej oba zespoły nie imponowały rzutowo, dlatego wynik przed długi czas oscylował na granicy remisu.

Kluczowe dla losów spotkania momenty miały miejsce na początku czwartej kwarty. Turów zwiększył prowadzenie do dziewięciu punktów (50:59). Momentalny zryw i run 5:0 na chwilę pozwolił oddalić od gospodarzy widmo porażki. Na więcej jednak żółto-czarnych nie było już stać.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 74:82.

Kwarty: 25:17, 14:25, 11:11, 24:29.

Trefl: Dylewicz 19 (2), Harrington 15 (2), Spralja 10 (2), Waczyński 9 (1), Looby 9 oraz Turner 4, Stefański 4, Davis 2, Michalak 2, Dąbrowski 0.

PGE Turów: Robinson 17 (2), Cel 14 (2), Jackson 9, Zigeranowić 2, Micić 2 oraz Opacak 15, Chyliński 13 (2), Kulig, Aleksić 0.