Koszykarze Trefla Sopot wygrali we Włocławku z Anwilem

Znakomita trzecia kwarta zadecydowała o wyjazdowym zwycięstwie koszykarzy Trefla Sopot z Anwilem Włocławek w kolejnym meczu grupy 1-6 Tauron Basket Ligi.
Przez dwie pierwsze kwarty tego spotkania toczyła się niesamowicie wyrównana walka, w której prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a najwyższe prowadzenie którejś z drużyn tylko raz osiągnęło więcej niż trzy punkty (32:28 dla Anwilu w 19. minucie).

Jednak w trzeciej kwarcie goście przypuścili prawdziwy szturm. Końcówkę tej części gry (od stanu 38:38 w 35. min) wygrali aż 22:8, a głównymi architektami ucieczki byli Adam Waczyński oraz Lorinza Harrington.

Na początku czwartej kwarty przewaga Trefla urosła nawet do 16 pkt (62:46), ale gospodarze nie zamierzali się poddawać. Systematycznie odrabiali straty i na niespełna cztery minuty przed końcem doszli sopocian na pięć punktów (60:65). Ale to było wszystko, na co było ich stać. Goście bez większych problemów dowieźli zwycięstwo do końca i wciąż mają szansę na wywalczenie 2. miejsca przed play-off.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 64:70. Kwarty: 17:17, 17:14, 12:29, 18:10.

Anwil: Ginyard 17, Boykin 12 (1), Szubarga 6, Hajrić 4, Sokołowski 4 oraz Vasojević 9 (1), Bartosz 4, Weeden 3, Jovanović 3, Frasunkiewicz 2.

Trefl: Waczyński 20 (1), Davis 11 (3), Looby 10, Turner 9 (1), Dylewicz 7 (1) oraz Spralja 7 (1), Harrington 6 (1), Michalak 0, Dąbrowski 0.