Wielkie emocje w Ergo Arenie. Trefl Sopot przegrał po dogrywce z AZS Koszalin! [RELACJA + DUŻO ZDJĘĆ]

Nic nie zapowiadało na tak skuteczny finisz Trefla Sopot w końcówce meczu. Sopocianie przegrywali kilkoma punktami i byli w cieniu dobrze dysponowanego rywala, ale rzutem na taśmę zdołali zniwelować straty i doprowadzić do dogrywki. Dodatkowy czas gry to już dominacja AZS Koszalin, który wygrał w Ergo Arenie 91:87.
Trefl po wygranej w pierwszym meczu (81:72 - relacja i zdjęcia) był na dobrej drodze, by w Ergo Arenie zrobić milowy krok w kierunku półfinału. Akademicy z Koszalina wcale nie zamierzali ułatwiać zadania wicemistrzom Polski. Dla nich jedno zwycięstwo przywiezione z terenu rywala oznaczało duży handicap przed spotkaniami we własnej hali, a tam już można było pokusić się o niespodziankę.

Niespodzianką pachniało już do przerwy. Początek był jeszcze obiecujący dla żółto-czarnych. Trefl prowadził 10:4, ale wówczas uaktywnił się Darrell Harris. Środkowy AZS rozpoczął pogoń za wynikiem, zdobywając w premierowej kwarcie sześć punktów. Akademicy prowadzili, ale czteropunktową stratę wicemistrzowie Polski szybko zniwelowali. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, koszalinianie zagrali to, z czego słyną, czyli szybką koszykówkę. Po 20 minutach Trefl miał do odrobienia pięć punktów (35:40).

Niby nic, ale Treflowi ponowne gonienie wyniku przychodziło z wielkim trudem. Chwilowy przestój podopiecznych Mariusza Niedbalskiego natychmiast wykorzystali akademicy, którzy po trzech kwartach prowadzili jednym koszem.

W połowie czwartej kwarty Trefl znów musiał odrabiać straty. Wydawało się, że na skuteczną pogoń nie starczy już czasu. W zasadzie uniemożliwił to dobrze i efektownie grający AZS. To jednak nie był koniec emocji. Trybuny poderwały się w końcówce meczu. Sopocianie po niesamowitej pogoni doprowadzili do remisu. Mimo prób z obu stron remisowy wynik nie drgnął i potrzebna była dogrywka. W niej od początku dominowali goście. Trefl nie powtórzył zrywu z końcówki spotkania i musiał przełknąć gorycz porażki.

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Koszalinie w piątek i niedzielę.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 87:91

Kwarty: 18:22, 17:18, 18:15, 22:20, d. 12:16

Trefl: Waczyński 30 (3), Turner 12, Dylewicz 8, Davis 5, Looby 0 oraz Sprajla 20 (2), Michalak 4 (1), Dąbrowski 5, Harrington 4.

AZS: Harris 27 (2), Wiśniewski 21 (3), Henry 19 (1), Wołoszyn 5 (2), Leończyk 2 oraz Mielczarek 8, Jones 6, Milicić 3.