Adam Waczyński o trenerze Dariusie Maskoliunasie: To symbol Trefla Sopot

Od wtorku nowym szkoleniowcem Trefla Sopot jest Darius Maskoliunas, który zastąpił na ławce trenerskiej Mariusza Niedbalskiego. - Jestem pozytywnie nastawiony do tej zmiany - przekonuje skrzydłowy Trefla Adam Waczyński.
Nominacja dla Maskoliunasa była dużym zaskoczeniem. Wcześniej w kontekście objęcia posady trenera sopockiej drużyny wymieniano nazwiska Veljko Mrsicia i Milosa Sporara. Ostatecznie jednak wybór padł na byłego koszykarza Trefla, który grał w Sopocie w latach 1999-2005.

- Działacze z Sopotu zaskoczyli wszystkich, sam o tym nic nie wiedziałem, aczkolwiek jestem pozytywnie nastawiony do tej zmiany - mówi Waczyński w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl. - Maskoliunas to jeden z symboli tego klubu. Będzie to doskonałe nawiązanie do przeszłości - dodaje skrzydłowy Trefla.

Zdaniem Waczyńskiego teraz Trefl powinien skupić się na budowie składu zespołu na nowy sezon Tauron Basket Ligi. - Pora na określenie się, jaka będzie wizja zespołu. Na to czekają trenerzy, kibice oraz zawodnicy, którzy mają kontrakty - dodaje Waczyński.

Jaki skład będzie miał Trefl? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »