"Darius Maskoliunas ma ciekawy pomysł na Trefla Sopot"

Odkąd nowym trenerem Trefla Sopot został Darius Maskoliunas, zewsząd pod adresem Litwina płyną ciepłe słowa. Maskoliunasa chwalą zarówno zawodnicy, jak i działacze. Z kolei jego asystent podkreśla duży profesjonalizm szkoleniowca z Litwy. - Ma ciekawy pomysł na tę drużynę - mówi Mariusz Niedbalski
Zatrudnienie byłego zawodnika Trefla spotkało się z pozytywnym odzewem ludzi związanych z drużyną żółto-czarnych. Maskoliunas to żywa legenda tego klubu, co z pewnością miało znaczenie przy zatrudnianiu go w roli trenera zespołu, który miniony sezon zakończył na pierwszej rundzie play-off. Niewykluczone, że pod wodzą szkoleniowca wywodzącego się z litewskiej szkoły, Trefl zagra w europejskich pucharach.

Z faktu treningów pod okiem Maskoliunasa cieszą się sopoccy koszykarze.

- Jestem pozytywnie nastawiony do tej zmiany. Będzie to doskonałe nawiązanie do przeszłości - mówił Waczyński.

Równie pochlebnie o nowym szkoleniowcu drużyny wypowiada się drugi trener Trefla.

- Trener Maskoliunas to jest postać legenda w Treflu Sopot. Muszę powiedzieć, że dobre, pozytywne wrażenie na mnie pozostawił. To jest wielki profesjonalista. Ma ciekawy pomysł na tę drużynę. Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem i już dużo dyskutujemy na temat kształtu budowy drużyny i tego, jak to będzie wyglądało - podkreśla Niedbalski na łamach portalu SportoweFakty.pl.

- Bardzo się cieszę z tego powodu, że Trefl wybrał akurat Dariusa Maskoliunasa na pierwszego trenera. Myślę, że na pewno mogę się od niego dużo nauczyć - dodaje asystent Niedbalski.

Cała rozmowa z Niedbalskim na portalu SportoweFakty.pl.

Czy duet Maskoliunas - Niedbalski poprowadzi Trefla do sukcesów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »