Mariusz Niedbalski znów triumfuje. Mateusz Ponitka poprowadził reprezentację Polski do zwycięstwa

Bardzo dobry początek mistrzostw Europy dywizji B w wykonaniu Polaków. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego wygrali w Rumunii trzy pierwsze mecze. Z gospodarzami imprezy 92:62, Węgrami 80:53 oraz Luksemburgiem.
Na samym starcie biało-czerwoni zmierzyli się z Rumunami. Młodzi Polacy nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Drużyna trenera Niedbalskiego (asystent Dariusa Maskoliunasa w Treflu Sopot) już w pierwszej połowie odskoczyła na dwanaście punktów. W kolejnych kwartach polski zespół już tylko powiększał prowadzenie, które ostatecznie sięgnęło 30 punktów.

Najlepiej punktującym koszykarzem w reprezentacji Polski był Mateusz Ponitka (18). 11 "oczek" dołożył Sebastian Kowalczyk ze Startu Gdynia. Dobrze zaprezentował się też koszykarz Trefla Michał Michalak. Spędził on na parkiecie niespełna 19 minut i rzucił 11 punktów. Trafił cztery z ośmiu rzutów z gry i dwa na dwa rzuty wolne.

Równie łatwo Polakom poszło z Węgrami. I ponownie wiodącą postacią był Ponitka. Były gracz Asseco Prokom zakończył spotkanie z dorobkiem 18 punktów. Double-double zaliczył Przemysław Karnowski (13 punktów, 12 zbiórek). Michalak i Kowalczyk mieli po 11 punktów.

W trzecim meczu biało-czerwoni rozgromili drużynę Luksemburga różnicą 50 punktów.

Polska - Węgry 80:53 (19:17, 24:15, 20:7, 17:14)

Polska: Ponitka 18, Karnowski 13, Matczak 12, Borowski 10, Trojan 9, Grochowski 8, Gielo 5, Michalak 2, Karolak 2, Koelner 1, Kowalczyk 0, Bonarek 0.

Polska - Rumunia 92:62 (16:16, 26:14, 23:18, 27:14)

Polska: Ponitka 18, Kowalczyk 11, Michalak 11, Karnowski 11, Karolak 10, Grochowski 8, Bonarek 7, Koelner 5, Gielo 4, Borowski 3, Matczak 2, Trojan 2.

Polska - Luksemburg 84:34 (26:13, 19:10, 24:6, 15:5)

Polska: Karnowski 18, Ponitka 14, Matczak 10, Koelner 8, Karolak 8, Gielo 8, Michalak 7, Bonarek 4, Borowski 4, Trojan 2, Grochowski 1, Kowalczyk 0.