Trefl Sopot znalazł następcę Franka Turnera?

Jak podają zagraniczne media, nowym rozgrywającym Trefla Sopot będzie Sarunas Vasiliauskas. 24-letni Litwin miałby zastąpić w drużynie Franka Turnera.
Vasiliauskas byłby pierwszym obcokrajowcem zakontraktowanym przez zespół z Sopotu. W kadrze Trefla są jak na razie głównie Polacy plus David Brembly, który ma podwójne obywatelstwo (polskie i niemieckie). Zagraniczne media informują, iż 24-latek z Litwy jest już dogadany z sopockimi działaczami.

Vasiliauskas grał ostatnio w Pieno Zvaigzdes Pasvalys. W dziesięciu rozegranych meczach miał średnią: 10,7 punktu na mecz, dwie asysty oraz 3,3 zbiórki. Wcześniej, zanim trafił do Litwy, reprezentował barwy rosyjskiej Mordowii Sarańsk. Tam w sześciu grach notował: 9,4 punktu, 3,4 zbiórki i 2,8 asysty.

24-letni koszykarz karierę rozpoczął w Żalgirisie Kowno. Grając w nim wygrał Ligę Bałtycką i dotarł do półfinału Ligi VTB. W barwach Żalgirisu Vasiliauska zadebiutował na parkietach Euroligi. W tym roku był w kadrze drużyny narodowej na Uniwersjadzie. Był reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Litwy. Może grać na "jedynce" i "dwójce".

Przejście Vasiliauskasa do Trefla potwierdził jego agent Obrad Fimić na swoim profilu na facebooku.

Trefl przyjmie litewski wariant budowy drużyny? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »