Trefl Sopot już wygrywa

Koszykarze Trefla Sopot od zwycięstwa rozpoczęli przygotowania do sezonu 2013/14. Sopocianie w swoim pierwszym przedsezonowym meczu kontrolnym pokonali Energę Czarnych Słupsk 84:73.
Trefl w meczu w Słupsku zagrał bez Adama Waczyńskiego oraz pierwszego trenera Dariusa Maskoliunasa. Obaj przebywają bowiem w Słowenii, gdzie biorą udział w koszykarskich mistrzostwach Europy. Waczyński broni barw reprezentacji Polski, zaś Maskoliunas jest członkiem sztabu trenerskiego drużyny Litwy. W składzie Trefla pojawił się natomiast nowy zawodnik Yemi Gadri-Nicholson, który z zespołem trenuje od poniedziałku.

Do przerwy to Czarni byli lepszym zespołem i to oni prowadzili różnicą 11 punktów. Obraz gry na korzyść Trefla zmienił się dopiero w drugiej części spotkania. W trzeciej kwarcie sopocianie zaczęli celnie rzucać za trzy punkty - wygrali tę odsłonę meczu aż 32:10 i w ostatniej kwarcie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Najskuteczniejszym graczem Trefla był nowy koszykarz sopocian Sarunas Vasiliauskas, który zdobył 23 punkty.

Mecz rewanżowy obie drużyny zagrają w Sopocie w niedzielę. Spotkanie będzie jednak zamknięte dla publiczności.

Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot 73:84.

Trefl: Vasiliauskas 23, Brembly 12, Michalak 12, Leończyk 11, Majstorović 8, Nicholson 6, Jeter 5, Stefański 4, Roszyk 3, Kulka 0, Brenk 0, Jaśkiewicz 0.

Na co stać Trefl w nowym sezonie TBL? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »