Pierwszy sukces Dariusa Maskoliunasa w Treflu Sopot

Po zakończeniu turnieju finałowego koszykarskich mistrzostw Europy Darius Maskoliunas może skupić się już wyłącznie na pracy w Treflu Sopot. Litewski szkoleniowiec, choć jest z zespołem krótko, to już zdążył odnieść pierwszy sukces
Maskoliunas oficjalnie jako trener Trefla ogłoszony został 18 czerwca, ale dopiero teraz na poważnie rozpoczął pracę z sopocką drużyną. Wcześniej, jako członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Litwy, brał udział w przygotowaniach, a potem już w samym turnieju Eurobasketu rozgrywanego w Słowenii. Tam Litwini okazali się rewelacją mistrzostw Europy i doszli aż do samego finału, gdzie ulegli Francji 66:80.

Maskoliunas do Sopotu powrócił w piątek i przejął prowadzenie zespołu od swojego asystenta Mariusza Niedbalskiego. Już z Maskoliunasem sopocianie udali się na towarzyski turniej do Słupska, gdzie w pierwszym meczu pokonali Energę Czarnych 75:66. Do zwycięstwa Trefl poprowadził Paweł Leończyk, który zdobył 20 punktów.

Oprócz meczu z gospodarzami turnieju Trefl zagra również z AZS Koszalin i z mistrzem Białorusi Tsmoki Mińsk.

Pierwsze oficjalne spotkanie sopockiej drużyny odbędzie się 9 października. W meczu o Superpuchar Polski prowadzona przez Maskoliunasa drużyna zagra ze Stelmetem Zielona Góra.

Maskoliunas poprowadzi Trefla do sukcesów w polskiej lidze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »